ProSmrt blogy

24. července 2013 v 21:13 | Pražský poděs |  Blitky

Chápu to...ale ted' už moc ne...

Protože jsem si podobnýma věcma prošla sam. Tedy, nebylo to zas tak vážné...ale už bych to podruhý zažít nechtěla. Jelikož jakmile člověka přepadne anorexie nebo bulime, neovládá se. Ovládá ho jenom ta nemoc. Proto se jí říká mentální. A boj s těmahle nemocema rozhodně neni jednoduchej. Já měla zkurvený štěstí, že při mě stáli všichni svatý a pomohla jsem si sama. Ale lidi většinou takový štěstí nemaj. Sama jednu takovou holku znám, co na tom byla mnohem hůř než já. A ano...hledala inspiraci právě na zvrácených ProAna stránkách.
Jednoduše blogy, zakládané většinou dívkami v pubertálním věku, za účelem podělit se s ostatními o to, jak nejíst a být správná anorektička.Poprvý jsem se o těhlech věcech dozvěděla právě ve svém bulimickém období, kdy jsem hledala rady, jak co nejrychleji zhubnout. Nereální váhový hodnoty, kterých chtěla většina slečen dosáhnout, praštila do očí i mě (a jak říkam, já jsem v tá době taky byla nemocná). Myslela jsem si, že je to nějakej druh hodně drsný sarkastický srandy. Taková ta reakce: WTF?!?
I přesto ty slečny jistým zbůsobem chápu.Tedy pouze v ohledech toho, že se snaží přizpůsobit uměle vytvořenému modelu krásy. Nedivim se jim, jelikož je to všude kolem nich...jejich vina to v podstatě neni. Opět tu platí to zaklínadlo, co já mam strašně ráda: ZA TO MŮŽE SPOLEČNOST (ano společnost v podstatě muže i za to, že se v noci pomočujete). Ne hele dělam si prdel.
Pokud se podíváme na nemocné dívky mladšího věku je důvod většinou pochopitelný. Ještě si nedokážou určit, co je zdravý a co neni. A asi proto zakládaji ProAna blogy. Jednu věc, co ale nechápu je ta, že nevidí, jak nezdravé to je. Ano, beru v potaz, že jsou nemocné ale také lehce ovlivnitelné. A když se daly ovlivnit všemožnýma médiema o to, že je dobrý být co nejvychrtlejší, nevim proč taky nevidí ty informace o tom, že je to prostě nemoc, že se na to umírá a že je jejich jednání špatně.
Pak je tu jedno vysvětlení a to, že nejsou nemocný ale prostě blbý nány, co se nudí a vymejšlej, jak by se zabavily a zviditelnily. Nevim proč, ale mam takovej pocit, že by jim stačilo pár dnů v zařízení jako je třeba......aby slečny poznaly cenu jídla. Proana tábory Prosrovnánímozku...
Protože jídlo je kurva dobrý! Nedovedu si představit, že bych nejedla a že by mi z jídla bylo špatně jako dřív. Jeden z nejlepších pocitů na světě je se dobře najíst. A to je svatá pravda!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sasha Sasha | Web | 24. července 2013 v 21:33 | Reagovat

kedže si si tým prešla chápeš ich - aspoň trochu. ja ich pochopiť nemôžem. nič nejesť. som hladná o deviatej tak sa najem. dobre, nieje to správne, ale radšej sa najem kedy chcem, zacvičím si, zabehám, akoby som sa trápila ...
súhlasím s tvojim člankom  :)

2 Lenka Zapletalová Lenka Zapletalová | E-mail | Web | 24. července 2013 v 22:29 | Reagovat

Hezky napsané, takové od srdce:D Ale máš docela pravdu i s tou společností, média a internet nás masírují vychrtlinkami, dietkami a podobnými blbostmi a někdo snadno ovlivnitelnej do toho prostě spadne ani neví jak. Přitom dobrý jídlo je jedna z mála radostí v tý jinak docela hnusný realitě:D

3 Ník Ník | Web | 24. července 2013 v 22:50 | Reagovat

Já bych nedokázala bít třeba anorektyčkou . Pořádně se nažrat to zbožňuji . A pak si a zajdu běhat a shodím to . A nebo prostě si dám dietu ale jen takovou že budu jest zdravě né že vůbec ale jen tak třeba týden jelikož já bych to ani dýl neudrřela :D A ten obrázek mi nahodil husí kůži Brr :(

4 LukasLongr LukasLongr | E-mail | Web | 25. července 2013 v 8:04 | Reagovat

Z části z tebou souhlasím. Nerozumím, jak se můžou vzdát toho pocitu najíst se. Nebo ještě lepší, přejíst se.
Můj názor na Pro Ana blogy je takový, že proti jejich osobě nic nemám, ale vadí mě jejich stránky, které verbují nové dívky. Když někdo chce být anorektikem, tak to nemá cpát do hlav dalších mladých holek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama