Moje budouctnost

27. srpna 2013 v 18:18 | Pražský poděs |  Blitky

Páč si myslim, že tak nějak dopadnu...

Co k nim dodat?
  • sou všude
  • smrdí v MHD
  • otravujou jestli nemáte pár drobných
To už všichni víme. Páč většinou, když je potkáme, tak dělají pouze výše tři uvedené věci. A proč to dělají? Protože jim nic jinýho nezbejvá. Jednoduše se jakkoliv dostali do takový situace.
Dovoluju si tvrdit, že většina si za to může sama. A jak se tento typ těhlech lidí pozná? No přece tak, že je jim v jejich situaci dobře a nechtěj jí změnit. Kdyby chtěli, tak si najdou levný ubytování na který se snaží si férově vydělat. Místo toho žebraji, za den si vydělaji víc, než luxusní šlapky na Václaváku a pak to utratí za krabicák. Proč by měli bydlet v levný ubytovně, když se tam nemůže chlastat? Proč by měli férově vydělávat, když jim žebrání vynáší víc? Tak proč by týhle skupině lidí bez domova měl někdo pomáhat, když je jim dobře?
A pak je tu druhá skupina bezdomovců. Ty se taky lehce poznaji. Těmhle lidem neni dobře a tak se za každou cenu snaží dostat ze začarovanýho kruhu na ulici pryč. Jo a ještě je třeba poznamenat, že většinou nespustí spršku nadávek ihned potom, co je oslovíte ale dá se s nima i popovídat, případně natočit dokument.
Jedna věc je fascinující. Pokud žije člověk víc jak půl roku na ulici, stane se z něj zvíře. Ano, je to tak. Po týhle době je téměř nemožný, aby se choval tak, jak byl předtim zvyklej. Žádná hygiena, žádný myšlení na budouctnost jenom přežít, přežít a přežít za každodu cenu. At' je to tak či onak, nesud'te bezdomovce stejně tak, jako nesud'te žádný lidi. Nevíte, proč takhle skončili. Nevíte, jestli se to jednou nestane i vám.
Yep já mam třeba strach, že takhle jenou skončim...
Nevim co dodat, z blízkých zdrojů vim, jak to na ulici chodí.
A pokud máte půl hod'ky čas tak...
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10318730018-polosero/212562222000001-polosero-ztracenci/
Ámen
Rokenrol vám všem
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Monn Monn | Web | 2. září 2013 v 20:59 | Reagovat

Upřímně, v dnešní době se na ulici může dostat každej, jak jsou všude nedodělaný zákony, ve kterých je tolik kliček, že ani zákodárci se v tom nevyznaj....
Určitě se ti lidi musí nějak přizpůsobit (vidím to i na sobě.. co sme na táboře, tak člověk funguje uplně jinak - vzbudit děti snídaně a přemýšlet za 10.. tak se sprcha odsouvá a odsouvá :D) Já bych strašně ráda těm lidem pomáhala, ale je fakt, že chodit a ptátse jichjestli nepotřebujou pomoct opravdu nechci raději si zůstanu u jiných druhů pomoci druhým :-) )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama