Peasants

22. září 2013 v 23:06 | Pražský poděs |  Blitky

Hele téma o vidlácích!

Sluníško, seno, jahody, hnůj a další krásné věci...
Upozornuju, že tohle píše jeden zasranej Pražák.
Hm vesnice. Pro mě potencionálně nebezpečné místo. Teda, ne jakože by se mě tam někdo snažil zabít, ale kdo ví... Vždycky, když se naše rodina ocitla v jedné nejmenované (a i kdybych jí jmenovala tak nikdo nic neví) středočeské vesničce, navštívit jednoho nejmenovaného člena naší rodiny, tak to bylo takový.... sakra, jak bych to řekla. Prostě, projíždíte autem a všichni lidi se po autu otáčí. Asi jen tak, kdo ví, kdy jim tam zas pojede nějaký auto. No nic, vystoupíme z auta a první co zaznamenam, sou pohledy lidí sedící na zahrádce před hospodou s půllitrem. Ještě k tomu sou jejich pohledy (samozřejmě na mě páč sem vizuálně nejvýraznější člen z těch lidí co vystupujou z našeho auta) takové jako kdyby řikaly: wtf co to má za boty/vlasy/kabát/.... Vlastně, abych se nenavážela jenom do lidí z vesnic, tak se mi to samý děje v menších městech/městysech. Nedivila bych se, kdybych chodila oblíkaná takhle:

(fajn fajn přiznávam někdy k tomu mam blízko ale přece jenom)
Nevim nemůžu si pomoct, ale je mi hrozně nepříjemný, když na mě lidi zíraj. Neřikam, že se mi to neděje někdy i v Praze ale stejně.
Ehm, tak to byla ta první věc, co mě společně s tématem vesnice napadla. Ale sou tu i jiný věci. Například klid. Žádný auta, žádný řvoucí lidi, prostě klid. Někdy až vražednej klid. Asi sem divnej člověk, ale já ten klid vesnic nesnášim. Je to takový...mrtvý. Nebo třeba...otevírací doba čehokoliv se pohybuje někdy okolo 8:00- 13:00 a v neděli už kolikrát žádná otevárací doba neni. Jakože se žije do dopoledne a pak už nic? Dafuq? Divim se, že se uživí.
A taky si nedovedu představit, že se tam všichni mezi sebou znaji. Že každá babka ví přesně o tom, kam kdo chodí, s kym se kdo baví, kdo se s kym nebaví atd. Je to pochopitelný, ono tam žádná jiná zábava, než pozorování sousedů ani moc neni. Kromě svaté televize. Nesmíme zapomínat na televizi, žeano.
Jasný jasný, já vim, že spousta lidí naopak chce bydlet na vesnici právě kvůli jejím výhodám. A nepopíram, že pro někoho tam výhody opravdu sou. Pro někoho, kdo nemá rád změny.
A pro mě ta představa, že bych na KAŽDEJ KONCERT MUSELA JEZDIT DO PRAHY A SCHÁNĚT SI VŠECHNY TY VĚCI JAKO DOVOZ, PŘESPÁNÍ A TAK.... tak to se opravdu nedivim, že vesnický děcka seděj na zábradlí na autobusovim nádraží a poslouchaj nahlas Rytmuse. Maj na to absolutní právo a já je plnym srdcem chápu.
Eště, málo možností. Málo možností k čemukoliv. Málo obchodů, málo barů, málo holek, málo kluků, málo všeho. Pro mě něco nepředstavitelnýho. Jako, jeden nebo dva bary? Navíc oba dva určitě nějaký ''diskotéky''? Ne. Děkuju. Hned sem ráda za svůj problém, jak se ve dvě ráno dostat domu. I když většinou spim u kamarádky takže jinak, jak se dostat ve dvě ráno ke kamarádce.
Lidi na vesnici. No, to sou samozřejmě uplně normální lidi. I když, spousta z nich je světa neznalých. No, některý sou světa znalý až moc. Já bych se každopádně na jejich místě zbláznila, vidět kolem sebe pořád jedno a to samý.
Čas navážet se do mě, jak sem vyjmenovala jenom samý negativa a nepoznamenala to krásný sluníčko, seno, jahůdky a hnuj. Chyba, pouznamenala hned na začátku. Kecy o tom, že holka z Prahy nemůže o vesnici nic vědět si taky nechce. Opět chyba, vim o tom docela dost. Měla sem hodně možností sledovat, jak se na vesnici žije a hlavně spoustu času vnímat, ty rozdíly mezi městem a vesnicí a jakože ty rozdíly sou patrný (to jenom pro případ, že by někteří lidi opět měli potřebu se navážet do Pražáků a jako že to umí docela dost dobře, vim o čem mluvim). Navíc, skuste mi něco z toho vyvrátit. Mam pravdu.
Ámen
Rokenrol vám všem
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jiga jiga | 16. ledna 2015 v 23:41 | Reagovat

Jak se naváí do Pražáků? Jmsem zvědavej.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama