So hipsta

13. září 2013 v 22:48 | Pražský poděs

Tohle téma je hrozně nudný. Je totiž moc mainstream.

No jo...fenomén dnešní doby.
Hm, poprvý sem tenhle podivnej pojem slyšela asi tak před 2. rokama někde od kohosi na základce. Tenkrát sem vlastně ani nevěděla o co de a bylo mi to jedno. Až časem na netu sem zjišt'ovala, o co by vlastně tak mělo jít. I když ne tak uplně. Páč pochopit to, bylo a je docela složitý. Jednou sem hledala na strýčkovi Googlovi. A protože strýček Google nikdy nelže, tak by definice hipstera měla znít asi následovně: Hipstrem se může nazývat člověk, který... nenenenene to je špatně. Správnej hipster o sobě totiž nikdy nesmí říct, že je hipster. Aha, neexistující hipstře. A proč máš teda tričko s logem nějaký classic rockový skupiny (kterou neposloucháš), flanelovou košili, roztrhaný jeansy, velké nedioptrické brýle a balíš si cigaretu? To přece znamená, že vypadáš jako klasický hipster.
Jenže být hipstrem neni tak jednoduchý, jak se zdá. Kromě výše popsaných položek potřebujete ještě něco. Například iPhone. A na iPhonu nainstalovanou takovou milou aplikaci, zabírající spousta paměti. Svatý Instagram. Ten potřebujeted k tomu, abyste mohli celému světu ukazovat svoje rádobydramatický fotky s věnečkama na hlavě a taky vaše ruce svírající kelímek od Starbucksu s oloupaným lakem na nehty otaggované #hipsta #hipster #grunge #softgrunge #vintage.
To ještě stále není všechno. Další důležitý prvek je samozřejmě ono oblečení. U osob mužského pohlaví je to velice jednoduché:
Takže moji milí, pokus si myslíte, že poslední dobou vzrostl počet lidí bez domova, mýlíte se. To není bezdomovec, to je hipster. U osob ženského pohlaí je to poněkud složitější a více členité. Jedna z možností je ze sebe vlastně udělat to samé, co vidíte na obrázku výše. K té druhé možnosti je potřeba spousta triček s nápisy (nejideálněji) The Rolling Stones, AC/DC, G'nR, The Beatles, Nirvana... K tomu si oblíkněte tylovou sukni a fotku (upravenou do sepie) opět hodit na InstaHipsta a nazvěte to #soft grunge (Kurt Cobain se obrací v hrobě).
Jo a ze svého Ajfounu si pust'te Lamu DelRay nebo něco takovýho. Ne ty skupiny co máte na tričku, to ani náhodou. Víte co, klidně si vymyslete skupinu s jakymkoliv připitomělym názvem (třeba Obama's ass) a všude rozhlašujte, jak so dokonalý a úžasný. Pokud ale někdo řekne, že je nezná, tak to je přece dobře. Oni totiž vůbec nejsou komerční. V ideálním případě, jakmile vám druhá osoba sdělí název nějaké skupiny, o které jste předtím taky v životě neslyšeli, řekněte jednoduše: jo, ty byly fajn minulej rok ale ted' už sou moc komerční...
Ale to nejdůležitější....JE MOUSTACHE!
Pokud nevlastníte tašku, přívěšek na krk, prstýnek, nebo tričko s timhle motivem, tak to rovnou vzdejte. K tomu přidejte ještě pozadí vesmíru uplně všude. A koupací kačenky. A želvy ninja. A unicorni. A obrácený kříže (i když ani nevíte, kdo to je Anton LaVey). A kačera Donalda. A všechny disneyovský princezny. A proč proboha? Protože to je přece ironie. Ta je hodně důležitá. Jelikož dnešní společnost stojí za hovno. Proto bud'te co nejvíc ironický, i když to vůbec neni vtipný, nehodí se to, nebo jedinej člověk co to chápe budete vy. To je přece jedno. Jak to někdo nemůže chápat? Ach, to bude tim, že ostatní sou přece moc omezený...
Tak to už máme skoro všechno. Jenže kde všechny ty supr hadříky a doplnky sehnat? Přece H&M, Tally Veijl. A TopShop. Nesmíme zapomenout na TopShop. Ale před ostatníma lidma to máte všechno ze sekáčů. Ty velkoobchody sou totiž tak komerční...
Hm, co třeba jak se takový (ne)hipster pohybuje? Nejlíp na nějakym starym kole. Nebudeme přece používat MHD, žeano (mainstream).
To všechno je strašně hezký. I přesto pořád něco chybí? Co? No, především všechno závisí na vás samotných. Takže správný hipster by měl být velice vzdělaný, studovat jakýkoliv umělecký obor a vždycky mít ve svém super- koženém či látkovém bat'ůžku knihu, nejlépe něco od Bukowskiho nebo Wylda. Skuste taky ''fotit'', ''malovat'', ''točit filmy'' nebo si aspon vést blbej blog. Také, každá mentální choroba, alergie nebo tělesný postižení vám nahrává do karet býti ještě lepším hipsterem, než jste. A pokud chcete bejt skutečně JEŠTĚ VÍC hustodémonsky krutopřísnej hipster, tak mějte spoustu modřin. Jakože vás spolužáci mlátěji a týraj, páč ste přece ''jiní než oni''.
Gratuluju, je z vás oficiálně hipster. Ale hlavně to nikdy neřekněte a všem ostatním hipsterům se vysmívejte. Ne. Pamatujte, vy ste takhle vypadali už ''before it was cool''.
Okej. Takže ''hipsteři'' co se ani nemůžou nazvat, že sou hipsteři. Jako pardon, ale subkultura, jejíž členové se ani nemůžou nazvat jejími členy. To tu eště nebylo. Kam se hrabou punkáči. Kam se hrabou hipíci. Kam se hrabou metalisti. Kam se hrabou všichni ostatní.
A ted' víc filosoficky. Hipsteři snaží za každou cenu vypadat jinak než ostatní ale neuvědomují si fakt, že všichni maji ty směšný brejle, divný vlasy a svetr vypadající jako ze smetiště, i když ve skutečnosti stál 2.500 v TopShopu. Což shledávám směšným. Takže pokud, sou ''hipsta'' všichni lidi, co sou odlišný, tak sme vlastně všichni a všechno na světě neskutečně ''hipsta''. Stačí říct, že nejsi hipsta a hned seš hipsta.
Kapišto?
Ámen
Rokenrol vám všem
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 A. A. | Web | 13. září 2013 v 23:06 | Reagovat

Dočítala som to dokonca. Sakra, zo všetkým súhlasím. Som rockerka, nosím tričká Gnr, Nirvana pretože počúvam tie kapely. A na týchto ľudí začnem čoskoro strieľať!!!

2 A. A. | Web | 14. září 2013 v 0:14 | Reagovat

[1]: Hehe přesně tak.
Je smutné jak všichni teď poslouchaj Nirvanu, vždyť je to prostě hispta a swég. Před rokem by si nikdo nevzal svetr po babči, ale teď to má každej, proč ne.
Ale co mi nejde do hlavy, proč se grunge spojuje s hipsterstvím?

Nicméně, tenhle článek mě hrozně pobavil. :D :D

3 Robka Robka | E-mail | Web | 14. září 2013 v 9:21 | Reagovat

[2]: Možná proto, že Kurt nesnášel mainstream a přitom z Nirvany posluchači udělali mainstreamovou kapelu.
Každý styl je póza, jakmile se ho chopí oděvní průmysl, modely zaplní věšáky velkých obchodních center a časopisy ho začnou propagovat jako hit letošního léta (zimy, podzimu, jara).

4 Normální člověk Normální člověk | 14. září 2013 v 11:32 | Reagovat

[3]: Víš co, Kurt možná nesnášel mainstream ale na druhou stranu, všechny legendární kapely prostě musí být tzv. komerční. Protože kdyby nebyli komerční, tak u posluchačů nemaji žádnou úspěšnost a tím pádem by se nikdy nestali legendárníma. Nevim proč v našich končinách se ještě pořád slovo ''komerční'' považuje za takový zlo. Všechno je totiž komerční. Co se dá dělat, svět takovej je. Komerce může i nemusí být špatná. Spousta moderních ''kapel'' se sice udržuje jenom díky neinteligenci posluchačům, vlivným producentům a právě té druhu špatné komerce, to znamená, že pokud kdokoliv udělá dejme tomu třičko či parfém s logem dejme tomu OneDirection nebo Nicki Minaj tak si to spousta lidí koupí. Na týhle lidský blbosti se vydělávaji peníze. Dobrá komerce vzniká jenom tim, že posluchači si kupujou pravý alba a chodí na koncerty (tím pádem by měl být Kurt št'astnej že Nirvana byla v té době asi hodně mainstreamová). K tomu oděvímu průmysli, ten na tomhle prostě funguje, jinak by nemohl existovat samozřejmě.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama