PROVOKACEEE

29. listopadu 2013 v 23:54 | Pražský poděs |  Blitky

Aneb věc díky které se pořádně pobavíte

Za předpokladu, že lidé kolem vás nejsou absolutní klid'asové a nechají se. Co? No přece vyprovokovat. To se pak skvěle dělá sranda ze světa kolem...
Provokace, provokace. Hmmm velice obsáhlý termín. K čemu slouží? Asi k upoutání pozornosti.
Zastávam názor, že jedna věc, co by rozhodně měla provokovat, je umění. At' už se jedná o jakýkoliv umění, od výtvarný po hudební. Proč by mělo umění provokovat? No to je jasný, to je jeho účel. Třeba si spousta lidí pod pojmem provokující umění představí například podivně focený akty a ostatní věci související s jakymkoliv tabu ve společnosti... Haha, jak pitomý. Proč sou některý lidi tak omezený, že nedokážou pochopit to, že k tomu, aby je to provokovalo, umění nemusí souviset se sexem. Slunečnice od Van Gogha. Obyčejnej obrázek na kterym nejde o nic jinýho, než o tu kytku. Ale stejně. Ten obrázek mě provokoval. Když sem se na něj koukala a pořádně si ho prohlížela, vyprovokovalo mě to až k tomu, že sem se opravdu utvrdila v tom, že nemam ráda řezaný kytky, co si lidi vystavujou doma ve vázách...
Takže pro mě byly například provokující Slunečníce. Naopak taková stará dobrá dekadence, žeano. Kudpříkladu mé oblíbené grácie:


Spoustu lidí to provokuje v negativnim slova smyslu, takže si řeknou: fuj to je ale nechutný. No nevim, mě to teda spíš maximálně provokuje k tomu, že si řikam, kdyby ženská měla i čůráka, tak by to mohlo bej zajímavý. Žádný že je to nechutný. Nechutná je pro mě škola, ne ženský s čůrákem. On totiž každej člověk má tu míru, kdy už považuje něco za provokativního jinou. Záleží na tom, v jakym prostředí byl vychovanej. To je asi jasný.
Je to fajn. Baví mě třeba si dělat prdel z lidí, co se nechaji vyprovokovat nějakýma píčovinama. Je pitomost to dál rozebírat. Provokace je všude kolem nás. At' už se týká umění, oblíkání, chování nebo čehokoliv jinýho. Jednoduchý jak facka.
Ale stejně. Jedna věc me v životě provokuje asi nejvíc. A to upnutý kalhoty členů Led Zeppelin. Provokuje mě to k tomu postavit stroj času (nebo najít Tardis), cestovat do 70. let a všechny je osouložit. Najednou. Urgh...sexuální frustrace. To mě vyprovokuje jednou k tomu, že znásilnim prvního dobře vypadajícího pána v letech, co pujde kolem někde v nejbližšim křoví.
Ámen
Rokenrol vám všem
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama