Slunce, seno a shrnovač koberců

11. prosince 2013 v 23:01 | Pražský poděs |  Blitky

Vždyt' sme Češi!

Češi. Ach Češi. Vidám je každý den po cestě do školy. Vidám je ve škole, vidám je po cestě ze školy, vídám je na ulici, vídám je v kavárnách, vidám je v hospodách. Vidám je zkrátka a jednoduše všude. Celých 16 let svýho života. A za tu dobu sem měla možnost poznat spoustu Čechů. Někteří se ke mě chovali hezky, někteří nespravedlivě, někteří zle, někteří mi udělali radost, někteří mě líbali, někteří mě rozesmáli, někteří se mnou chlastali a některým bych nejradši dala facku. A některým dokonce eště druhou z druhý strany...
Češi se od ostatních národů neliší. Stejně jako ostatní národy i Češi spoustu věcí vymysleli, Češi spoustu věcí posrali, Češi sou specifičtí chovánim. Těch věcí je velká spousta.
Začneme jednou z mých oblíbených věcí: Becherovkou. Becherovka je boží. Doslova. Bylinný likér. Víte, co se stane, když vypijete moc bylinýho likéru? Ožerete se. Ožerete se ale tak, že slovo ožralý dostává nový rozměr. Vážně, věřte mi, mam to vyzkoušený. Kam se hrabe nějaká zkurvená vodka. Becherovka (stejně tak jako slivovice a ostatní skvělé věci) je pro nás, 16ti leté panny nevážácí víc než 60 kg zabiják. Panák Becherovky a je to hluboko v prdeli. Spíš, obličej hluboko v podlaze. A následuje ráno, kdy byste si přáli být radši zasednutý Kim Čong Unem, než snášet tu kocovinu.
Pivo: to Češi sice nevymysleli, ale správně orosená dvanáctka ke slovu Česko, prostě pasuje, jako penis nějakého fešného kytaristy do mojí pusinky. I když sem tam eště žádnej neměla ale tak....nevadí. Zato sem v puse měla pivo. Na to, že ho piju teprve od února tohoto roku, si dovolují říct, že sem ho tam měla fakt dost. Do tý doby mi totiž nechutnalo. Jo, taky se ted' nechápu. Pivo. Něco tak...úžasnýho. Co k pivu dodat? Bejvali časy (začátek prváku), kdy mě opilo jedno malý pivo. No...ty časy už sou dávno v piči. Teprve, až si k němu člověk najde cestu, tak pochopí, o jaký zázrak se jedná. Studený pivo v létě. Studený pivo v zimě. Pivo před koncertem. Pivo během koncertu. Pivo po koncertě. Pivo po škole. ''Zajdem na pivo''...existuje snad hezčí oznámení? Jojo začala sem pivo fakt milovat. Možná i díky tomu, že s bývalým boyfriendem sme se právě tenkrát opili pivem a všechno to začalo. Eště by sme se mohli jednou opít pivem a všechno to definitivně skončit, odstěhovat se každej na druhou stranu světa bez internetu a možnosti, aby mi po něm mohl lhát, že někdy zajdem na brko...
Když už sme u toho chlastu, mohla bych se zmínit i o vínu ale mam strach, že si mě moraváci najdou a zmlátí.
Takže, to bylo to pozitivní o tom, co se Čechů týče. Ty další věci mě nezajímaji. Hokej? Fotbal? Coto kurva je? Jojo ale alkohol, to my umíme skvěle. Vždyt' se podívejte na nynější reprezentaci našeho státu, pana prezidenta tuZemana. Ten také dokáže ocenit dobré a kvalitní lihoviny. Druhá věc je ovšem to, že s nima už neumí opatrně zacházet. Já neřikam, že já snad jo (haha) ale já si můžu dovolit být ožralá, já nejsem důležitý politik reprezentující stát, žeano. To jsem tedy nakousla další zajímavou věc týkající se Čechů- politiku. Češi měli zajímavou minulost se kterou tím pádem musí souviset i zajímavá politická situace už od založení Českého království. To mě ale ani tak nezajímá, jako současná politická situace. K politice sem toho myslím už řekla dost. Ale stejně si neodpustim rejpnutí. Pan Zeman by se měl probudit z vopice, sebrat si svou lahev, změnit arogantní intonaci, odporoučet se někam za Ural a nedělat dále šaška na úřadu prezidenta ČR, ze kterýho má prdel nejen vlastní národ, ale i celej svět. Pan Babiš by si měl uvědomi, že v politice je potřeba vědět, co vlastně chce udělat a že nestačí jenom rozdávat koblihy. A pokud zjistil, že vlastně neví co (viz jeho věčný nebudeme ve vládě a potom jooo budem tam), tak si kvůli tomu nemusel zakládat stranu a mohl nechat místo chytřejším lidem (například panu Bartošovi z Pirátů). A o dnešní komunistický straně? Nic slušnýho. Ty kurvy v čele s tou babou Semelovou (co si myslí že před rokem 89 bylo všechno lepší) bych poslala na výlet do Severní Korei, kde by je soudruzi určitě vělice rádi přijmuli a podělili se s nimi o ten blahoslavený komunismus.
A eště jednou si rejpnu. Do čecháčkovství. Tímto pojmem nazývám, když si Češi stěžují na základě svojí vlastní omezenosti a přitom nemaji ani snahu s tim něco udělat. Prostě jenom sedět v hospodě u piva a nadávat. Nadávejme na všechno. Politika je celá zasraná, ale jít k volbám? Ani náhodou, stejně se přece nic nezmění, to nemá cenu. Nadávejme na zdravotnictví, na evropskou unii, na Polsko, na pitomý pořady v televizi na který každej večer čumíme, na to, že všude jinde ve světě se žije líp, ale ne v Česku. V Česku je všechno nejhorší, nejzasranější, nejdebilnější. Nesnášíme Česko, všude ve světě je líp. Ale kolikrát sem zvednul svojí prdel, podíval se za hranice rodný vesničky, kde žiju celých 50 let a přesvědčil se o tom na vlastní oči? Ani jednou. Ale všechno znam, všechno vim. Vlastně sem i všude byl, jenom ne dál, než u rybníka v kempu na dovče. Jenže já totiž ani nikam nemůžu jet, protože přece nešprechtim engliš a parusky už sem zapomněl. Nedavno sem vedla diskuzi (ehm dosti nadnesenej význam...on spíš jenom nadával) s jedným náckem, kterej nadával na Česko. Klasika, Česko je zasraný, Češi sou zasraný atd. Navrhuju deportaci takových osob už fakt někam do prdele. Když se vám v Česku nelíbí, tak se sakra přestěhujte jinam a nezabírejte místo těm, co maji Česko rádi.
Tohle mi prostě nikdo nevyvrátí. Takhle se Češi často chovaj. Omezenost. Česká omezenost žije. Jsem hloupej, umim hovno, mluvim jenom česky, mam jenom učiliště, 30 let už pracuju a žiju na stejnym místě, v zahraničí sem byl maximálně na Slovensku...ale sem ten nejchytřejší a sežral sem všecku moudrost světa... A eště jednou do toho zatáhnu politiku, protože se mi to hodí. Jakej národ, takovej prezident. Vždyt' sme si ho zvolili a je to dobře! Je to přeci Čech! Ne nějakej zasranej Rakušák (fakt, že to vlastně neni Rakušák nás vůbec nezajímá). Hlavně, že prezident, co dělá našemu státu ostudu je Čech! A to se vyplatí, Horste!
Přesto všechno, nechci na lidi v Česku vyloženě nadávat. Stejně sem docela ráda, že sem se narodila zrovna tady (pokud nepočítam to, že bych se chtěla narodit v Británii o šedesát let dřív). Praha je krásná. Pivo je dobrý. Becherovka je dobrá. Řízky sou dobrý! Je to tu fajn. Nezletilím nalejou v hospodě, prodaj cigára, všude spousta marihuany ke spotřebě.
A Češi? Ty sou prostě a jednoduše Češi!No a? Nejsem jiná. Taky sem Češka.
Ámen
Rokenrol vám všem
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 prastary prastary | Web | 12. prosince 2013 v 5:00 | Reagovat

Ha :D Dobře job toto.. a pivečko je neskutečně dobré! To si asi v životě neodpustím :) Musím i říct, zkusit se má všechno, že jsem i několikrát zavítal do vinného sklípku a vyjít po svých, to je nářez.

A jo, Češi jsou dobrá banda, jen znát správne lidi. Problémy jsou všude..

2 Terka Terka | E-mail | Web | 12. prosince 2013 v 7:12 | Reagovat

Já piji pivu už poměrně dlouho a taky mi hrozně chutná :) Becherovku jsem nikdy neměla a ani po tom netoužím.. slivovici jsem párkrát měla (vždyť jsem z Valašska, že jo.. :-) ), ale nějak extra mi nechutnala.. takže za mě je nejlepší pivo :-)

Já jsme hrdá na to, že jsem Češka a to i přes ty skandály včetně Zemana, včetně Klause,.. protože vlastně i díky těm skandálům o naší malé zemičce alespoň někdo ví a já stále doufám, že se polepšíme a že budeme takoví jako za první republiky, jako v době Národního obrození, kdy jsme byli hrdí na to, že jsme Češi :) a že bude víc než pár lidí na to hrdých :-)

3 Natas Natas | Web | 12. prosince 2013 v 9:15 | Reagovat

Svůj zadek zvedám poměrně často, ve výjezdu za hranice nejsem nováček, mám s čím srovnávat a nevedeme si zrovna dobře, to bychom si měli přiznat. Velmi často autoři článků opakují, že Češi nadávají v hospodě a nic nedělají. Jste si tím skutečně jisti? Znám lidi, co nadávají, veřejně řeknou svůj názor a ještě se činní. Jenže ne každý čin přináší kýžený výsledek. Ovšem snaha jako taková se cení. Obrácený kříž je typický pro určitou scénu nejen v Čechách, většina z toho vyroste, jen hrstka pochopila, oč vlastně běží. Znala jsem lidi, co si jen hráli, vlastně je znám do dnes, hrají si a zlobí. Pro jiné je to životní cesta. Pro tebe?

4 Normální člověk Normální člověk | 12. prosince 2013 v 10:47 | Reagovat

[3]: Ne, nevedeme si zrovna nejlíp, to je pravda. Ale ani si nevedeme zrovna nejhůř. Ano, jsem si jistá tím, že se nadává v hospodě. To, pokud se potom ti lidé činí je dobře protože to alespoň dokazuje, že jim to není lhostejné, ale co si budem povídat, takových lidí je málo.
Mluvíš o významu obráceného kříže, jakožto o pravém Petrově kříži (následné jeho převzetí sympatizanty LaVeyova satanismu)nebo o tom že ho všichni "bad hipsta gangsta kids" nosí na triku, taškách atd. aniž by věděli co znamená a jen tupě kopírují to, co viděli v časopise? Kdo z toho vyroste? Já osobně si myslim, že ty "mutafaka swag yolo niggazzz".

5 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 12. prosince 2013 v 11:34 | Reagovat

A co úplně nejdůležitější, vídáš je v zrcadle. A to jsou ti nejdůležitější Češi, jaké vídáš.

6 Namikaze Sadako Namikaze Sadako | Web | 12. prosince 2013 v 14:16 | Reagovat

Cesi hlavne na vsecko nadavaji. O tom jsem se presvedcila ted jak jsem v Anglii a moje spoluzacky porad na vsecko nadavaji. Mimochodem, spoluzacky Cesky, jsem tu na stazi. Muj pracovni kolektiv je uplne v pohode, zadne stezovani, same pozitivni veci. A to delam jak s Brity, tak s Polaky a dokonce i s cernochy, Brazilci a Portugalci. Nase mentalita je musim s tezkym srdcem rict obecne desna. Jsme vcerejsi, vime vsecko dopredu, vsecko je posrane a ona je takova krava, ze to musim hned vykecat celemu mestu. Jo, a ma tak super hadry, ze ji za to musim hazet klacky pod nohy, protoze ja jsem oproti ni uplna nula. A taky vsecko vim, vsecko znam a jsem proto nejvetsi borec. A vy ostatni vite hovno a jdete s tim do prdele.
A pivecko a zelena forever! :D A chlapi jsou nejvetsi borci, i kdyz ve vetsine pripadu jen na hube (to uz jsem myslela vazne)
A vsecko se resi v hospode jen na hube. To je pravda. Kde jsou ty casy, jak byl komunismus a Cesi si tu presto dokazali dovezt veci ze zapadu a hudbu jako heavy metal a rock'n'roll? Kde jsou ty casy jak byla Sametova revoluce a Cesi si vybojovali zmenu? Sice k horsimu, ale ty lidi to tehdy nevedeli, proste se chteli zbavit toho blbakova, kdy jsme nemohli na zapad a mit nic ze zapadu a poslouchat zapadni hudbu. To je vse. Ted to sice muzem, ale zas na to nejsou penize.

7 hellboynasralcelejsvet hellboynasralcelejsvet | Web | 12. prosince 2013 v 14:20 | Reagovat

skvěle napsnaý!

8 Normální člověk Normální člověk | 12. prosince 2013 v 15:19 | Reagovat

[5]: Ano!!!
[6]: Všem lidem prostě prospívaji špatný časy. Naučí je víc než nějakej bůh. Máma mi vyprávěla, že po revoluci 89 lidi chodili po ulici a usmívali se na sebe. Jen tak...

9 lapis lapis | Web | 12. prosince 2013 v 21:34 | Reagovat

No minimálne podľa američanov je 20% tejto zeme ťažko závislá na pervitíne. (breaking bad S05e08) čo je jedným z nasledovanejších seriálov tohto roku v Amerike. Tá scéna ma fakt pobavila :D

10 Natty Natty | Web | 13. prosince 2013 v 8:58 | Reagovat

Zdravím jednu z normálních Češek a přeji hezké předvánoční dny. ;-)

11 Chemical Angel Chemical Angel | Web | 14. prosince 2013 v 20:11 | Reagovat

dobrý článok :)) (y)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama