Chcípněte, zmrdi...

18. května 2015 v 22:34 | Pražský poděs |  Blitky
Tohle mě teď brutálně nasralo, proto mam potřebu to ze sebe nějak dostat... Kdybych žila ve vzduchoprázdný bublině, tak mě to asi mine. Jenže já nežiju ve vzduchoprázdný bublině. Bohužel.

I člověk jako já (kterej už v tý bublině plný chlastu a trávy skoro žije) občas zaslechne/uvidí/dostane kouřovej signál vo tom, co se děje ve světě. Ne, dělam si prdel. Samozřejmě, že sleduju zprávy. Pokud se chci něco dozvědět, tak ty více věrohodný, pokud se chci pobavit, případně nasrat, tak internetový sračky typu Hovinky.cz a iDnes. Tentokrát se ovšem moje klasická chvilka pobavení se nad názory nepovedených potratů nad šedesát let náhodně připojených k internetu s účtem na novinky.cz (nebo iDnes, to už si nepamatuju) udělalo reálně špatně. Špatně z toho, že si to někdo nejenže dovolí vypustit na svět prostřednictvim písmen, ale nad tim, že si to očividně reálně myslí.
Vim, internet je sračka a obzlášť ten českej s jeho diskuzníma fórama je ultrasračka. Přesto všechno se člověk právě občas pobaví nad lidskou omezeností, která je zde předváděna v celé své kompletnosti. Občas se ale naskytnou věci, kterým se moc nedokáže zasmát ani taková cynická potvora jako já. A to že sem cynická dosti.
Ono je totiž něco jinýho, když tam vidíte ty věty jako "Čechy Čechům", "Ortel zpívá jenom pravdu, kterou nikdo nechce slyšet" nebo "Muslimové nás tady všechny ovládnou pomocí kebabů" a "tohle by se za starýho režimu nestalo". Následující věci sou čistě komický a člověk si jenom řekne: "Eštěže nejsem tak blbej" a má ze sebe dobrej pocit. Jenže když tam potom je "v pořádku", "ty tresty USA závidim", "spravedlivosti zadostiučiněno", "nechat mu tu injekci píchnout ženskou, aby se nedostal do ráje a tak dále, to na to pak čumim, jak chleba z tašky. Konkrétní případ nastal, jakmile sem si přečetla článek na jedný z těch dvou sraček (buď iDnes nebo Novinky) ve kterym se světu dávalo na vědomost, že jeden ze dvou atentátníků z Bostonu dostal trest smrti. A pod tim tyhle skvosty...
Jako...prosim? Jak takhle kurva může nějakej pitomec vůbec přemejšlet? Trest smrti? Co to kurva má znamenat? Jak jako trest smrti? Co je to za ten trest ta smrt? Abych se neopírala furt jenom vo žumpu zvanou internet, tak velice podobnej postoj sem slyšela i od několika lidí, co sou mi docela blízký. Nechápu, naprosto nechápu. Ono nestačilo, že týpek je magor, oni mu navíc eště daj trest smrti... Jo, klidně mě sežerte, že se tady zastávam vraha. Je to tak. Přijde mi to totiž na hlavu postavený. Partička cizích lidí (porota), který jenom nějakym zázrakem získali pravomoc vo tom, rozhodovat o cizim životě někoho pošlou na smrt. Co to kurva má jako bejt? Fajn, spousta lidí je na takových postech, že ovlivňujou cizí životy, ale přijde mi nemocný, že můžou ovlivňovat i něčí smrt. Oni sou neomylný a svatý, že si můžou rozhodovat o tom, kdo bude žít a kdo ne? Je justice neomylná? Kolik bylo justičních omylů v historii? Kolik lidí neprávem skončilo po smrti, jenom kvůli tomu, že to nějakej debil posral? Hodně, opravdu hodně.
Nejsem člověk, co by se nějak extrémě řídil morálníma hodnotama, znam je, ale používam je jenom tehdy, když se mi hodí, aby bylo jasno. Přesto mam pocit, že tohle je potřeba moralizovat. Spousta morálních hodnot vychází z určitých přirozených principů a ten zákadní snad doprdele je, že si každej vo svym životě rozhoduje sám, ne? Tak co to dopíči má znamenat, že je pořád eště možnost někoho odsoudit k tomu, že bude mrtvej? Nemyslim si, že by smrt byla trestem, naopak. Smrt trestem moc neni, spíš je to takový poněkud rychlý řešení, jestli už se chceme srát do toho, co je a co neni správný. Je velká pravděpodobnost, že ten člověk může za smrt a zranění spousty lidí, to nepopíram. jednoduchá logika...měl by za to teda nějakym způsobem trpět, protože prostě odplata a křesťansky odpouštět je v takovymhle případě asi stupidní. Takže když už má ten člověk nějak trpět...vážně si všichni myslí, že bude snažší ho jednoduše zlikvidovat? A tim se jako vyřeší co? Bude po něm, konec jeho vědomí, nikdo už se tim nebude zabejvat. Trochu pitomý, ne? Nebylo by teda správnější, máme- li se řídit timhle principem, mu dát jednoduše doživotí? Dejte pokoj se sračkama vo tom, jak nikdo nechce živit grázly ve vězení... Pěkně na samotku, žádný sraní se s nim a je to v klidu. Aby měl dostatek času přemejšlet, ať už to bude jakkoliv, vo tom, co udělal? Bylo. Čistá logika. A na druhou stranu, pokud by byl nevinnej (což je mimochodem v tomhle případě málo pravděpodobný), tak by měl alespoň to. Jasně, poserte se z toho, že je přece jasný, že bude na popravu třeba čekat spoustu let a to pro něj bude mnohem trýznivější. Opět sračka. To je prostě píčovina. Základem je prostě to, že nikdo nemá právo rozhodovat o životě někoho jinýho, pokud se ho to nějak netýká. A to se poroty, co k smrti odsuzuje, opravdu netýká. Navíc, nechtěla bych žít s tim, že odsuzuju lidi na smrt, ačkoliv mě osobně nic neudělali. Prostě takovej přístup, co je mi do toho, když se mě to netýká... To musí bejt asi slušný lidi, ty porotci. Dělaj přece správnou věc, odsuzujou grázla na smrt, ačkoliv s nim nemaj vůbec nic zadostiučinění. Je to jenom jejich práce. Už to jenom vidim. A pěkně jim k tomu eště vlaje americká vlajka, aby byl idylický obrázek dokonán... Jako z nějaký správńácký detektivky... Jou.
Víte co? Mě je totiž uplně jedno, jestli ten hajzl bude žít, nebo ne. Neni to jeho smrt, co tady démonizuju. Démonizuju jedinou věc a to je ten systém. Jakpak by se pánům a paním soudcovým asi líbilo, kdyby je někdo poslal na smrt... Upřímně, kdyby ho ulynčovali pozůstalí po obětech útoku, tak mi to přijde míň nemocný, než tohle, ačkoliv samozřejmě opět můžeme začít polemizovat vo tom, jak moc byl a nebyl vinen. Tohle je totiž to, pozůstalí, kterým svym aktem vzal příbuzný, do toho maj teoreticky právo mluvit, do toho, jak takovej hajzl bude dál žít, nebo nežít. To je ta odplata, ta pravá zasloužená odplata. A ne pár lidí, co mávnutim ruky odsoudí na smrt někoho, koho ani neznaj a ani nepotřebujou znát. Ne jenom v případě atentátníka z Bostonu. Tresty smrti sou nemocný, vždycky byly nemocný a vždycky budou nemocný. Ať je kdokoliv jakejkoliv největší hajzl bez emocí, aťje nemocnej, pomatenej náboženstvim, prostě cokoliv...tak nikdo nemá právo mu vzít z vlastní vůle život, pokud se nejedná o duševní vlastnictví. Tam už může bejt spravedlnost, jak se tak řiká, zvířecí. A proč vlastně ne, žeano. To alespoň tý jedný straně, která má potřebu se mstít, udělá dobře. Nejsem totiž žádnej lidumil, naprosto chápu, že má někdo potřebu někoho zabít (taky mi jeden čas dělala dobře představa, že jednu určitou osobu opravdu zabiju), ale když už to musí bejt, tak ať je to pořádně odůvodněný. Prachy třeba důvod fakt nejsou.
Já jenom nechápu, že si lidi eště po tolik stovek let nedali říct a nezrušili kompletně justiční trest smrti. Pořád. Kolik generacím po nás eště bude trvat to zjištění, že brát někomu život neni uplně oukej. Hlavněže sme celý nějaký civilizovaný těch pár stovek let. Jaxviň!
Kopala bych ty lidi. Kopala bych lidi, co někomu jen tak přejou smrt, ať už sou za počítačema, nebo kdekoliv jinde.


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa


Komentáře

1 May May | Web | 19. května 2015 v 6:28 | Reagovat

Hah. Mno.. nikomu se nechce živit vězně, ať už to chceš slyšet nebo ne. A jako jo, trest smrti asi neni ta nejúžasnější věc jakou kdy lidi vymysleli, ale koukni se třeba na Breivika. Zabil snad 77 lidí. A jak je kurva možný, že teď dálkově studuje vysokou, má ve svý base nahrávací studio, bazén, playstation a nevím co ještě? Takovej člověk má dostat doživotí a chcípnout ve stísněný cele, kde nebude nic jinýho krom mříží na dveřích a v okně. A co se stalo doopravdy? Dostal 21 let a i tak ho nejspíš pustěj dřív. Rekapitulace: 21 let a luxusní cela za 77 mrtvejch lidí. Jako jo, ono je divný trestat zabitím za zabití. Takovej začarovanej kruh. Ale jestli Breivika (nebo jakýhokoliv jinýho zmrda) někdo nažene na ulici a rozkřápne mu kokos až ho pustěj.. tak se na to snad i napiju. *true story*

2 Katie Katie | Web | 19. května 2015 v 11:01 | Reagovat

Já bych na vězních testovala léky a kosmetický přípravky, muhahahaha.
A Charles Manson umřel!

3 María María | Web | 19. května 2015 v 14:52 | Reagovat

Na jednu stranu tě chápu, chlubit se v diskusích, jak moc člověku přeju smrt, je úchylné. (Byť to byl terorista, který přál smrt spoustě nevinných a také ji několika z nich způsobil.)

Na druhou stranu nemyslím, že by emocionální důvod, třeba msta příbuzných, ospravedlňovala zabití jakkoliv víc, než rozsudek nad usvědčeným pachatelem podle platného (i když máš pravdu, že eticky sporného) zákona. Nejsou to ti soudci, kdo si řekne "ty se mi nelíbíš a dnes mám špatnou náladu, tak tě zabiju", ale sazba za konkrétní trestný čin daná zákonem a důkazy, že dotyčný tu sviňárnu opravdu spáchal. Není to stoprocentní, to vím a proto nejsem příznivce trestu smrti, ale pokud už musí být, tak u mě vedou důkazy a řádný soud nad emocemi a lynčem na plné čáře.

[1]: No dobrá, spíš jsem měla říct, že nejsem příznivce trestů smrti ve velkém. Ovšem takoví jako Breivik si žádný luxus nezaslouží.

[2]: "Muhahahaha"? Vážně? Když už se dá testovat na tkáňových kulturách místo na živých tvorech? Alespoň to tak říkají odpůrci pokusů na zvířatech...

4 Pražský poděs Pražský poděs | Web | 19. května 2015 v 23:09 | Reagovat

[1]: Jasně no, to je ten problém. Kdyby byly tyhle hajzlové v malý cele bez luxusu doživotně, tak je všechno okay. Přesně tak, nepozastavila bych se nad tim, kdyby těm zmrdům někdo na ulici rozkřápnul kokos...

[2]: Já teda ne. Na co? Máme na to ubohé bílé myšky, jejichž životní náplní stejně nebude nic jinýho. Nebo eště tak skončí hadovi jako potrava no... Jo...a ty tkáně taky. To prej fakt existuje. Manson umřel? Fakt?

[3]: No, ospravedlňovalo by to zabití alespoň v očích těch, co by měli potřebu ho vykonat. Navíc by si tim třeba i vybili ten vztek. Zmínila sem to jenom protože mě to prostě napadlo. Třeba jednou někde byl případ, kdy v Indii nějakej chlápek znásilnil holku a otec tý holky mu za to uříznul péro. Řikam si prostě...proč ne, víš co. Zub za zub, ten princip... Řádný soudy, no nevim nevim. Opět to vidim spíš na to zub za zub. Jednoduše, ať žijou emoce, nasrání a předevšim...dělat všechno tak, jak to člověk chce. A pak bejt schopnej si za to pořádně nést důsledky.

5 baruschkasf baruschkasf | E-mail | 19. května 2015 v 23:40 | Reagovat

Tak já nevím, ono způsob trestu určuje porota? A já hloupá vždy žila v přesvědčení, že porota jen posoudí, zda je obžalovaný vinný, či ne.
Měla jsem za to, že na tresty je jakýsi sazebník, který podle provinění určuje trest tak nějak paušálně.
A fakt neříkám, že jsem pro trest smrti, ale v době různých možností odvolání a zpochybňování a v době možností k nabádání a možností k útěkům, bych ty opravdu, ale opravdu nebezpečné asi nechtěla trestat jen jakýmsi izolováním od ostatní společnosti.
U nás trest smrti není, ale kdyby mi nějaký pedofil šáhnul na dítě, byla bych schopná ho zabít sama.
Dokážu si představit, že jsou na světě lidé, kteří pro trest smrti jsou. Na štěstí tady u nás tento trest není a co se týká zahraničí... No, než bych tam jela spáchat ,,hrdelní,, zločin, asi bych se o jejich trestním právu nejdřív něco přiučila :-)

6 May May | Web | 20. května 2015 v 21:38 | Reagovat

[3]: Takoví jako Breivik si zaslouží.. no, to tady radši ani nebudu popisovat.
[5]: V Americe můžou do poroty random lidi, ti se pak dohodnou jestli je člověk vinnej nebo ne a můžou soudci navrhnout výši trestu. Ten jí ale přijmout nemusí.
Right on, mother! Protect ze baby!
Hail Hydra.
Whatever.

7 jiga jiga | 21. května 2015 v 20:03 | Reagovat

On taká odsoudil jiné lidi k smrti. Já bych ho rozebral na náhradní orgány jako v Číně. Smrrrrt by zachraňovala. :-D

8 ach jo ach jo | 22. května 2015 v 21:23 | Reagovat

Božemuj prokousat se takoým sloupcem blábolů to je ale fuška  Ty si ale pěkně vylízaná

9 May May | Web | 22. května 2015 v 22:34 | Reagovat

No, Poděsovno, doufám že tady do rána najdu nějakou šťavnatou odpověď na komentář č. 8. Abych měl zajímavý ráno.
Ať žije satan.

10 Pražský poděs Pražský poděs | Web | 23. května 2015 v 10:50 | Reagovat

[5]: To je právě to...kdyby ti nějakej pedofil (ačkoliv je možnost, že by to nebyl pedofil) šáhnul na dítě, tak si ho klidně zabij 😃

[6]: Je to tak.

[7]: Odsoudil, noaco. Pořád mi ten princip přímý smrti nedává smysl. Kdyby ho (teoretická rovina, ano) chtěli zabít ty, který zabil, nebo jejich rodiny (to už je praktická rovina) tak mi to dává smysl.

[8]: Allahu, prokousat se takoou větou bez interpunkce a chybějícího písmena to je ale fuška
Interpunkce, potrate!

[9]: Včera jsem se příliš zhulila, dřív jsem to nestihla, promiň :-D

11 May May | Web | 23. května 2015 v 11:54 | Reagovat

[10]: Nevadí, stejně jsem na to zapomněl a koukl se až teď. :D
(něco mě napadlo.. tadadada tadadada tadadada tadadada.. uaahaahaaahaahaaaa...uahahaaaahaaaa... uhádneš co je to za písničku? já bych to teda asi neuhád, ale.. určitě jí znáš.)

12 Pražský poděs Pražský poděs | Web | 23. května 2015 v 13:37 | Reagovat

[11]: Určitě jí znam, ale fakt nevim :D

13 TlusŤjoch TlusŤjoch | E-mail | Web | 23. května 2015 v 16:29 | Reagovat

Bojím se smrti v jakékoliv formě.

14 Egoped Egoped | E-mail | Web | 23. května 2015 v 23:36 | Reagovat

Zabití státem po soudu, kde se může obviněný bránit, je špatné, ale když dojde k lynči od pozůstalých tak je to ok? Když říkáš zub za zub, tak to přece trest smrti zastupuje, ne? A co když třeba oběť nemá nikoho blízkého, který by tu odplatu mohl učinit? Právě i proto je role státu (spravedlnosti) taková. Rodina by byla zaujatá už z principu. Soudy ne. Aspoň teoreticky.

[1]: nevím, kde jsi vzal myšlenku, že by měli pustit Breivika nějak dřív. Ten trest je maximální možný, který mohl dostat s tím, že se da opakovat pořád dokola...

15 Pražský poděs Pražský poděs | Web | 24. května 2015 v 10:52 | Reagovat

[14]: Přesně tak. Lynč by byl o něco víc OK, než zabití státem. Rodina je vždycky zaujatá a já se jim ani nedivim.

16 K. K. | Web | 24. května 2015 v 22:03 | Reagovat

Naprosto souhlasim s tim, že smrt není trest. To je vysvobození před skutečnym trestem. Co člověka poučí víc, než žít do konce života zavřenej za mřížema a s vězni, kteří mu případně taky můžou exitenci "osladit"?

17 mengano mengano | E-mail | Web | 2. června 2015 v 8:02 | Reagovat

Sem tam si ve svých myšlenkových postupech odporuješ. Jednou je smrt jako trest strašně špatná, podruhé ji připouštíš. Jednou nikdo (soud, porota) nemá právo rozhodnout o životě jiného, podruhé ti nevadí, že masový vrah zcela svévolně rozhodne o životě spousty lidí.
Zločinec páchá s vědomím, že může být potrestán, v některých státech i smrtí. Vybral si svůj osud dobrvolně. Jeho oběti to štěstí neměly.

Tím nijak neobhajuji trest smrti. Je to řešení příliš definitivní a při možnosti justičního omylu i nebezpečné.

18 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | 2. června 2015 v 9:19 | Reagovat

[17]: Rozhodně odporuju, ale přece jenom mi to dává smysl. Smrt jako trest je nesmysl, z pohledu toho, kdo by ji ale odůvodněně vykonal už tolik ne. Nikdo nemá právo rozhodnout o životě druhých, masovej vrah ale k tomu očividně měl nějakej důvod. Bylo to jeho svobodný rozhodnutí a nese si za to následky. Víš co, kdyby i tu porotu, kromě jejich svědomí někdo taky potrestal za rozhodnutí způsobit někomu smrt, tak mam problém rozhodně menší. A ano, zcela souhladim s tim, že trest smrti je moc definitivní.

19 mengano mengano | E-mail | Web | 2. června 2015 v 10:46 | Reagovat

[18]: ... masovej vrah k tomu očividně měl nějakej důvod...

Tak jinak ;-) Porota, na rozdíl od vraha, má ke svému rozhodnutí zákonný (to podtrhuji, protože to je důležité) důvod. Můžeme nesouhlasit s tím, že někde takový zákon platí, ale pořád je to zákon, který si místní obyvatelé svobodně přijali. Vrah NIKDY nemůže mít legitimní důvod někoho zabít. I v momentě, kdy například máma zabije vraha svého dítěte, jedná protizákonně, přestože téměř všichni budeme mít pro její jednání velké pochopení.

No a právě, že vrah zabíjí s vědomím, že může být za svůj čin popraven (někde), tak si holt musí dávat bacha :-) Svobodně se rozhodl nést následky za své činy a pokud tohle spáchá v zemi, kde je trest smrti legální, tak mi ho tak nějak líto není. Věděl do čeho jde. Nikdo ho nenutil.

Myslím si taky, že je rozdíl v soudním systému např. Ameriky a naopak Sýrie či Indie... Víš určitě, jak to myslím.

Obecně by se lidé mezi sebou neměli zabíjet, což je ovšem čirá utopie :-)

20 i r i s i r i s | Web | 2. června 2015 v 13:18 | Reagovat

Vlastně s tebou souhlasím. Četla jsem ten zmiňovaný článek na Novinkách a dokonce jsem četla i tu diskuzi pod ním a měla jsem podobné pocity, jako ty.
Nesouhlasím s tresty smrti. Přemýšlela jsem o tom a došla k tomu, že se mi to zdá jako popření nápravné funkce trestního práva. Jak může stát někoho napravit tím, že ho zabije? A vůbec, představa toho, že byť sebehoršího masového zabijáka vezmou, naaranžujou na křeslo a zabijou proudem, to se mi příčí. Možná jsem moc soucitná. Možná bych mluvila jinak, kdyby se to mně nějak týkalo. Ale obecně jsem ráda, že nejsem jediná, kdo nesouhlasí s trestem smrti. Po přečtení té diskuze na Novinkách jsem totiž měla takový pocit.

21 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 2. června 2015 v 15:42 | Reagovat

[19]: Neobhajuju to, jelikož je to naprosto nepřijatelný i pro mě, ale masovej vrah pro svoje zabíjení očividně nějakej důvod má. Je jedno, jak moc se ostatním ten důvod zdá povrchní, jemu prostě stačí. To, že za porotou stojí při rozhodování nad smrtí nějakej zákon mi právě přijde úchylný. Kdyby byla porota složená z lidí, kterým onen vrah zabil blízký, tak bych se nedivila. Vrah nikdy nemá legitimní důvod někoho zabít před zákonem, ale sám si to svoje zabíjení prostě dokáže odůvodnit. Samozřejmě, že když máma zabije vraha svýho dítěte, tak jedná protizákonně, ale ze svýho pohledu jedná spravedlivě. Mě vraha taky neni líto, jelikož s nim nemam co dočinění a nic mi neudělal, tak je mi prakticky ukradenej. Já si jenom myslim, že by ho prostě neměli jen tak jednoduše popravit. Ať ho nechaj třeba shnít v cele 2x2 m o jednom jídlu denně, ale ať si shnije sám, pěkně přirozeně a ať mu do toho nikdo nezasahuje.
Rozdíl neni v tom, že všechny tři země připouštěji trest smrti. Jenom v Indii v nějaký zapadlý vesnici je ten trest smrti často vykonanej dost rychle. Podle zvykovýho práva. Oko za oko, žeano...
No jo, lidi by se mezi sebou neměli zabíjet, to teda. Ale přece jenom nebudu pokrytec. Taky už se mi stalo, že sem chtěla jednu určitou osobu doslova zabít. No, nestalo se tak :D

[20]: Formulace "popření nápravné funkce trestního práva" se mi moc líbí! Fakt!

22 Bonnie Galactic Bonnie Galactic | Web | 4. června 2015 v 12:30 | Reagovat

A ty lidi, který ten vrah zabil měli právo na život?

23 Melkora Melkora | 4. června 2015 v 12:44 | Reagovat

Poněkud expresivně, místy snad až příliš expresivně, vyjádřený, nicméně jinak, podle mého celkem správný názor na "trest" smrti.
Jen víc takových!

24 Egoped Egoped | E-mail | Web | 4. června 2015 v 13:57 | Reagovat

[20]: ono se dneska někde ještě používá elektrické křeslo? I to oběšení je poetičtější!

25 tev tev | E-mail | Web | 4. června 2015 v 14:23 | Reagovat

kurva, co tohle sakra je za článek...

26 Lip Lip | 4. června 2015 v 14:45 | Reagovat

Ty máš holčičko naprosto vypatlaný mozek. A to pořádně. Furt v tom svým článku meleš o tom, že ostatní nemají právo vzít cizímu člověku život, ale copak ten vrah na to právo měl? Vážně? U nás by se měl trest smrti zase zavést a né, že cely budou líp vybavený než koleje na vysoký.
Kvůli lidem jako jsi ty, kvůli vašemu hovnu v hlavě, jde tenhle stát do sraček...

27 Šílená babička Šílená babička | E-mail | Web | 4. června 2015 v 14:57 | Reagovat

Možná už to tady zaznělo...nemám sílu prokousávat se všemi přípisy. Ale já bych se na TREST smrti, nedívala jako na trest. Leckterý vrah sám žádá trest (případ spartakiádního vraha), leckterý vrah se sám v cele třeba oběsí (což mi připadá šílený) ... A co se třeba podívat na věc z hlediska matky, nebo jiné blízké osoby vraha? Nedovedu si představit, jaká muka musela prožívat třeba matka (toho Spartakiádního vraha Straky), když sama žádala pro svého syna trest smrti. Oni se totiž spoluvězňové s podobnými většinou duševně nemocnými v tom kriminále vůbec nemazlí a toho Straku prý v podstatě sami kastrovali (rozkopali). Pro leckterého vraha, by tak mohla být asistovaná euthanázie v podstatě vysvobozením od daleko horšího utrpení jak fyzického, tak duševního.

28 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 4. června 2015 v 15:05 | Reagovat

Teď jsi mě donutila se zamyslet...a i když je to na mě možná trochu agresivně sepsaný článek (ale hádám, že jsem to vzhledem k těm obráceným křížům na bocích měla čekat), v podstatě s tím souhlasím. Nejprve jsem se zarazila, protože jsem si říkala, že někteří lidé tedy nevinní vážně nejsou, a trest smrti by pro ně navíc byl i lepší, vzhledem k výčitkám svědomí (ano, jsem divná, ale zajímám se i to, co cítí oni), ale...jejich život by asi vážně neměl ležet v rukou nezávislé poroty, která ho vlastně ani nezná, a rozhoduje jen podle jeho skutků. Nemluvě o tom...ano...jsem možná naivní, ale myslím si, že i masoví vrazi se mohou napravit. A tu možnost po smrti nedostanou, pokud nevezmeme do úvahy další životy. Konečně článek, který mě právo ocitnout se na titulce!

29 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | 4. června 2015 v 15:34 | Reagovat

[22]: Určitě měli, ale bohužel. Byly ve špátnej čas na špatnym místě.

[23]: No jo, když já jsem takovej emotivní člověk...

[24]: Hm, fujky... Nerada vařim a vim, že to neumim.

[25]: To je tzv. článek na blogu.

[26]: Už mě unavuje to zas vysvětlovat, takže si polib prdel.A hovno, za všechno přece může Kalousek. To na mě už nesvedeš, potrate.
Ne, nedá mi to. Ten vrah na to měl očividně svoje právo ve svý hlavě.
U nás by se trest smrti teda zavést neměl.

[27]: Ale to je přece kurvaže rozdíl, když se odsouzenej zabije sám a když o tom rozhodne někdo jinej.Matka odsouzenýho bych nechtěla bejt, to jako ne. Ale jak se s tim matka srovná je její věc. Je to drsný, ale je to tak.

[28]: Ó fuck, ono je to na titulce. 8-O hehehe

30 Alfirin Alfirin | E-mail | Web | 4. června 2015 v 18:38 | Reagovat

Ač mě téma článku zaujalo, přiznávám se, že jsem se nedostala dál než k druhému odstavci. Možná máš zajímavé názory, ale tvůj projev je hrozný.
Nemyslím to tak, že bych tě tu chtěla jakkoli "hejtovat", jen je škoda myšlenek, které zanikají v hromadě hrubek a vulgarizmů.

31 May May | Web | 4. června 2015 v 20:14 | Reagovat

No, Poděsko, je z tebe celebrita. :-D Doufám že si najdeš čas na rozhovor pro Rudé právo a sláva ti nestoupne do hlavy. Hodně štěstí na tvym turné. Ať žije satan, a já si jdu pro gumídky.

32 Abigail Abigail | Web | 4. června 2015 v 20:14 | Reagovat

Zajímavý článek, dá se říct, že s tebou souhlasím. Kdo dává někomu právo nebo skupině lidí právo odsoudit někoho na smrt? Ať už je to jakýkoli grázl smrt není žádný řešení, a pro toho atentátníka bych řekla, že spíše osvobození...Jsem vážně zvědavá za jak dlouho si to uvědomí... Ale je pravda, že i ti lidé které zabil měli právo na život...řekla bych že trest smrti není úplně úžasným řešením

33 Yasminn Yasminn | E-mail | 4. června 2015 v 21:12 | Reagovat

Trest smrti hlavně není žádný trest. Trest má člověka napravit, což tady bude těžko, navíc to zpravidla ublíží víc blízkým než odsouzenému.

Nesnáším argument, že nikdo nechce živit vězně. Kolik že stojí lidský život?

34 Yasminn Yasminn | E-mail | 4. června 2015 v 21:18 | Reagovat

[2]: Imho je i ve vězení dost lidí, co si tohle nezaslouží.

[26]: Neměl, proto bude potrestán, nikdo přece neříká, že by měl být na svobodě.
To právo nemá vrah ani zákonodárci/soudci/whoever a ve všech těchto případech je to špatný.

35 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 4. června 2015 v 21:32 | Reagovat

[30]: Hm, do toho mi nic neni. Přece feckin' art, überhipsta, fuck grammar a tak dále, ne. Uměleckej záměr, voe aneb y hovno může bejt uměnim. Sice špatnym, ale uměnim.

[31]: Rozhovor pro Rudé právo? Ano, prosím! Mileráda! Bude ze mě Hitlerka, ale místo žiďátek budu plynovat neonacisty. Lol, plot twist.

[32]: Opakuju, měli právo na život, ale prostě měli smůlu. Neni to fajn, ale tak se to v životě stává.

[33]: Jo, trest smrti je krávovina.

36 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 4. června 2015 v 22:02 | Reagovat

Fuj, tady je ale humanisticky nablito. :-D

37 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 4. června 2015 v 22:15 | Reagovat

[36]: Neznám.

38 darkemperor darkemperor | E-mail | Web | 5. června 2015 v 1:03 | Reagovat

Moc dlouhé ke čtení, do půlky stačilo.
Takže co místo trestu smrti? Vězeníčko, doživotíčko, postavíme další věznice, aby se nám tam chudáčci vrahové vešli?
Nasrat. Smrt a jedině smrt. A já někomu "jen tak" smrt nepřeju, jen těm, který si to zaslouží. Život za život.

Nebo se teda poděl o tvoji představu trestu??
#staysmrt

39 Nika Nika | 5. června 2015 v 6:45 | Reagovat

Ty jsi s prominutím asi trošku natvrdlá. Vrah má nějaký důvod k tomu někoho zabít, jen tak rozhodnout o tom, že ukončí něčí život, ale soud je humus, který nemá právo rozhodovat o něčí smrti a další kecy..víš, jak by to tu vypadalo, kdyby bylo na světě tolik stupidních lidí jako ty? Po světě by si běhali vrahové a zabíjeli si jen tak. A když už jsi tak chytrá. Víš třeba, co udělal poslední vrah, co dostal v ČSR trest smrti? Rozsekal sekerou svou manželku, dvě malé dcery, vyndal jim vnitřnosti, svý manželce vyndal z břicha nenarozený dítě a rozpitval ho žiletkou a nad tím vším si vyhonil. A jeho důvod? Byl ožralej a podle všeho to byl jeho nejsilnější sexuální zážitek. Dostal trest smrti a tobě by přišlo, že neoprávněně. Dnes by ho prohlásili za magora, šoupli do cvokhousu, on by po roce utekl a udělal to třeba tvýmu sourozenci (y) a to už bys jako první řvala po trestu smrti a jak je možný, že ho nechali utéct. Jsem pro trest smrti. Proč živit tak nechutný hovada, co jsou schopný znásilnit a rozřezat malou holčičku? A ty jsi jen blbka, co tu mele ještě větší hovna než lidi na idnes.

40 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | 5. června 2015 v 10:58 | Reagovat

[38]: Co? Jo, vězení. Tadááá!!! Uh, nuda, už mě unavuje to vysvětlovat.

[39]: Na světě by to vypadalo hodně brutálně, smraďochu. Po světě pořád běhaj vrahové, i teď tu běhaj vrahové. Možná kolem tebe nějakej proběhnul. Případ toho chlápka je hustej, no. Jo, přesto všechno by neměl dostat trest smrti. Ty seš taky blbka,  noaco.

41 Silwiniel Silwiniel | Web | 5. června 2015 v 11:16 | Reagovat

Tohle je strašně těžká otázka. Pravda je, že člověk se vždy může změnit, když je ještě naživu, třeba se nakonec probere a začne ho hlodat svědomí...A je taky pravda, že lidi by neměli rozhodovat o smrti druhého. Ale taky si myslím, že je to i otázka toho, že stát nechce živit vězně. V tom případě by mohlo být řešení poslat vězně na nucené práce, aby si aspoň na sebe vydělali.
Ona ta nenávist a touha po pomstě stejně nikomu nemůže nikdy přinést nic dobrého.

42 darkemperor darkemperor | E-mail | Web | 5. června 2015 v 11:43 | Reagovat

[40]:¨Tak ty jseš dobrá píča. :-)

43 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | 5. června 2015 v 12:23 | Reagovat

[42]: Alespoň jsem hezká, drž hubu, potrate.

[41]: Jo, nucený práce! Proč ne, no.

44 paralelnisvet paralelnisvet | E-mail | Web | 5. června 2015 v 13:51 | Reagovat

hah, směju se.
Směju se jak všichni pořád nadávaj, že na titulku blogu se nedostanou normální lidi, ale jen pipiny s nehtama co píšou o svý první puse. Ahaha. A pak to dostanou a zvedne se akorát vlna hejtu. (Na někoho, koho nikdy nečetli?) Takjo, prostě lidi chtěj ten hejt. Skoro anonymní.

Dobrej song.
A k tématu mám jen jednu větu - moje máma mě učila "nejsme jako oni". A znamená to, že když nás někdo zabije, nemusíme ho taky zabít, abych srovnali úroveň. Ale jasně, kontroverzní to je.

45 May May | Web | 5. června 2015 v 20:28 | Reagovat

Ty vole, tady je takovýho hejtu, že z toho asi bude díra v ozonu.
Napadla mě fajn předělávka písničky k tématu:

I´ve been waiting so long..
..to be where I´m goin..
..in the sunshine of your...
..dog.

(Cream - Sunshine of your love)

46 Jana Jana | E-mail | Web | 6. června 2015 v 6:47 | Reagovat

Dle toho, co jsem četla v knihách o trestech smrti v ČR, usuzuji, že to vždy bylo vyprodané představení. Takže asi proto s tím tolik lidí sympatizuje? :-? A neboj, jednou se celý systém (nemyslím se, že je úplně padlý na hlavu, jen má chybičky) obrátí proti nám 8-)

47 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 6. června 2015 v 15:41 | Reagovat

[44]: Pořád jenom hejt...tak to má bejt! :-D  :-D  :-D A co já s vlnou hejtu? Ať mi všichni třeba políbí prdel. Taky se směju. Kdyby mě někdo zabil a já nechtěla, tak ho teda zabiju nazpátek. Za předpokladu, že by existovali zombíci a další nesmysly.

[45]: U alláha, tu předělávku snad nahraju. Je geniální! :-D

[46]: Asi pravda, to tak vypadá. I když...třeba na popravu bych se taky šla podívat. Mam na mysli popravu jakože stění hlavy. Takže...kdybych žila třeba v osmnáctym století.

48 Zmrdi pederastři zdechněte!!! Zmrdi pederastři zdechněte!!! | 15. prosince 2015 v 22:03 | Reagovat

Ty zmrde jakej chčrepčráč ty zmrde!!!Když už?!Tak zdechněte vy zmrdi jasný?!!!A zdechněte zmrdi!! :-(

49 hej zmrdi hej zmrdi | 15. prosince 2015 v 22:06 | Reagovat

jakej zmrdoužel vy zmrdi zdechnětě pederastři kurvy zkurveniny zkurvený!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama