Bílá nemoc

9. února 2016 v 17:34 | Pražský poděs |  Blitky
Nadšení, nasranost, nepochopení, agrese, štěstí, zklamání a v pár chvílích i strach jaxviň. Takovej koktejlíček to teď o tom víkednu byl. Asi nejvýznamější to všechno bylo v tu sobotu. Ano, demonstrace a bohužel i pozdější šílený násilnosti. Nacionalismus byl tentokrát doslova zapálenější víc, než by kdo z nás chtěl...
No, momentálně je nejvýznamnější to, že mi onemocněla potkanice. Bílá potkanice. Byla sem s ní na veterině a píchli jí injekci. Prej má něco s průduškama, chudák. Ta injekce ale byla pěkně drahá, stála mě skoro, jako potkan samotnej. Achjo, mohla sem místo toho koupit novýho a nepoškozenýho potkana. No nic, snad se teda uzdraví, dneska už neměla po tý injekci tak naježenou srst a nebyla tak chcíplá.

Teď teda...jo. Události, co se děly na demonstracích v sobotu a jejich následná dohra vě mě zase vykopala základy nedůvěry a strachu vůči všemu. Začínam se opravdu trochu bát víc, než sem se bála předtim. Ne, předtim sem vlastně pociťovala spíš neklid, než strach, ale teď už ty zárodky strachu sou na světě. Bojim se, co bude dál. Bojim se, kdy se někomu něco dál stane. Dohra toho všeho byla jeden z nejhorších scénářů, co si nikdo z nás do tý doby ani nepředstavil. Měla to být jenom další demonstrace proti fašounům, nic víc sem ani neočekávala, i když sem si moc dobře uvědomovala, že fašounovská strana sílí, jelikož je to celý součást těch PEGIDA sraček, co byly ten den po celý Evropě. Že to bude asi trochu divočejší, než předchozí demonstrace. Jenže fakt sem si nemyslela, že tolik divoký. Po tom relativně pártypátku sme se všichni zpozdili. Náš známej totiž odlítá na rok pryč a měl v jednom podniku rozlučku. Rozlučku s velkym množstvym neskutečně dobrýho marockýho a amsterdamskýho hašiše. Tam mi taky ten známej tvrdil, že nějakej jeho kamarád z Ameriky pomocí indicií v různých videích a filmech zjistil, že v neděli budou obrovský povodně a spousta lidí na celym světě umře. Podkládal pravost tvrzení tim, že vždycky, když na nějaký sociální síti začal šířit důkazy, zablokovali ho. Olol, už tady bylo dost konců světa. Od takových devíti do půlnoci sme fakt jeli jedno brko za druhym, Občas s hašem, občas bez haše. Když tam všichni začali bejt zhulenecky vytuhlý, s kamarádkou sme chtěly jet do jinýho podniku za Světlonošem. Eště sme počkali na J****** (páč se mi zase zdá, že sem ho dlouho neviděla), rozloučili sme se s Modrym (kterej byl tak zhulenej, že se ani nemohl pořádně hejbat) a se všema, ale pak sme stejně odjeli. Chtěla sem si v tom podniku dát jedno pivo a jet dom se vyspat na zejtřek, jenže když už sem to pivo skoro měla vypitý, přišel Iblís a jeho přítomnost mě tam nějak zdržela, protože prostě...on. Bylo eště brko, nebo dvě, další pivo a pak sem stejně relativně brzo (asi ve tři, ale to je pro mě fakt docela brzo) jela dom.
A tak sem druhej den dorazila na demonstraci na Malostranskou přesně o hodinu pozdějc. Dokonce pozdějc, než Modrej. Naštěstí mi demonstrace nikam neutekla, rozpohybovali sme se jenom těsně chvíli po tom, co sem přišla. Když je všechno v klidu, tak v momentě, kdy v úzký uličce někdo začně řvát: "Postupujte dál nahoru, hážou šutry", se vám hlavou honí různý věci. Jenom ne ty, který by vás nutili uvažovat nějak rozumně. Utíkala sem kolem roku nahoru do ulice a zahlídla skupinku zakuklených magorů. Oh kurwa! V tom zmatku sem najednou ztratila Modrýho a zbytek, na druhou stranu sem potkala starou známou. Naše shledání s touhle holkou sou vtipný.. Je to moje bejvalá spolužačka a vždycky se někde na demonstraci potkáme, zasmějeme se tomu, že sme se zase potkaly na demonstraci a slíbíme si, že naše příští shledání bude na pivu a ne na demonstraci. Tenhle scénář se opakoval tolikrát, že už ani sama nevim. Ale opět, prej se někdy domluvíme na pivo... Nikdo moc nechápal, co se děje. Nevěděla sem, jestli je dobře, že sem nahoře v ulici, nebo jestli radši bylo lepší, kdybych zůstala dole a necpala se nahoru po tom, co sem uslyšlea dvě vybuchující petardy, který útoku s dlažebníma kostkama předcházely. Slyšim potlesk a pokřiky, skupinka magorů asi všeho nechala a stáhly se. Počáteční šok eště neopadl, ale našla sem Modrýho, kterej mi nadšeně hlásí, že tu melu stihnul natočit. Předpokládali sme, že takhle drsnej incident už nenastane. Známej povídal, že opice v kuklách byli prej neonacistický slávistický hooligans. Nahoře na Hradě na náměstí sme strašně dlouho jenom stáli a kolem nás zeď z těžkooděnců, vedle toho zeď z aut a na druhý straně Blok proti islámu. Demonstrace mnohonásobně převyšující náš počet. Občas se někdo z demonstrací Bloku dostal mezi nás, trochu sme se tam míchali, jak ty lidi procházeli.
On je průser, že člověk, kterýmu muj horlivý kamarád strhnul placku Bloku proti islámu (prej jako suvenýr) vypadal jako běžnej pražskej důchodce. A takových tam bylo spousta. Normální lidi. Běžný lidi, co podléhaj panice, která se na ně valí ze všech stran. Běžný lidi, ale formovatelný jako plastelína. Běžný lidi, co si neuvědomujou, že podporou těhlech úchylných uskupení jenom dláždí cestu ČR do pekla. Běžný lidi, kterým vypadlo pár skutečností a faktů. Běžný lidi, kterým takovýhle akce dávam pocit, že alespoň něco v životě dělaj a že je to určitě správně. Běžný lidi, který se díky tomuhle cítí dobře, protože kdo by neměl rád zemi, kde se narodil a kde žije, žeano... To je prostě strašný. Běžný lidi, co podporujou fašisty a vsadim se, že většina z těch, co na demonstraci Bloku proti islámu přišli si to ani neuvědomujou. Když vono je to těžký. Vono je to těžký, když je nějaká random redaktorka z Novinky.cz (což je portál, co tyhle lidi sledujou, páč si prostě rozkliknete Seznam a to je první věc, co na vás vybafne) schopna říct, že se tam konala demonstrace proti islamismu. To je pak opravdu všechno těžký. Víte co, na demonstraci proti islamismu bych šla taky. Jenže tady byl ten podstatnej detail, že tohle BYLA DEMONSTRACE PROTI ISLÁMU A NÉ PROTI ISLAMISMU ty nevzdělaná blbko! Jak kurva tohle můžou odvysílat! A přeřeknutí? To by se pak nesměla zopakovat a překřtít Blok proti islámu na Blok proti islamismu. Ksakru, jak může někdo tak blbej pracovat pro noviny. Jo aha...to sou Novinky.cz. Odkaz na video zde:
http://www.novinky.cz/krimi/394286-za-strelbu-z-poplasne-pistole-muze-jit-demonstrant-az-na-dva-roky-do-vezeni.html
Skupinky pošahaných vymaštěných pitomců, co jenom řvou, jak nás všechny postřílej, jo...to už je něco jinýho. Pár takových vymaštěnců naběhlo na naše shromáždění ze strany v místě, kde těžkooděnci nebyli uplně nacpaný vedle sebe. Strhla se tam měnší bitka, ale policajti jí uklidnili. Další taková skupinka se nás snažila míjet, když se šlo z náměstí zase dolu, zpátky na Malostranský. Tam se stala další nepříjemná věc. O skupinku se tentokrát nejednalo, jenom nějakej magor začal pořvávat. S českou vlajkou v ruce. "Všechny vás postřílíme" a další příjemný slova, co pohladí na duši. Policajti ho sice oddělili, ale zadrželi jenom jeho fyzicky agresivního kumpána. Náš průvod prošel na Klárov, kde se potkal s další demonstrací, která byla původně pořádaná na Pohořelci. Byly asi dva krátký projevy a známej nás informoval, že z místa Úřadu vlády budou vycházet fašouni a že se tam prej plánuje udělat blokáda. Moc se mi tam nechtělo, byla sem pěkně unavená, jak psychicky, tak fyzicky. Ano, opět se mi podařilo celej den nejíst. Klasika.
Tak sme tam jen tak s Modrym a pár známýma stáli a kecali. Nikdo moc nevěděl, co bude dál. Někde se tam mihnul Iblís. Najednou vidíme, jak lidi začali pobíhat sem a tam. Celej ten dav. Ze strany na stranu. Stáli sme sami s Modrym uprostřed trávníku a nechápali. Modrej už jenom povídal o tom, jak má hlad. Pak se tam zapletl chudák zmatenej cizinec, co vůbec netušil, jak se dostat do Lipanský, páč všechny spoje okolo, včetně metra, byli uzavřený, tak se nám nějak podařilo mu poradit. Do toho se na straně proti proudu řeky ukazovali krásný červánky, který po nějakých minutách přesídlili přímo nad Hrad. Pěkný. Romantika jaxviň, ale Modrej měl furt hlad. Dělali sme si pár foteček, jako prdel. Šli sme se na chvíli kouknout k hloučku, co se shromažďoval na začátku Mánesáku, že tam pozdravíme známý a že pujdeme už pryč. Modrej chtěl na kebab a pak sme měli v plánu jít někam na pivo. Lidí bylo o poznání míň, než na začátku, hodně jich už odešlo. Bylo už asi šest hodin. Modrej chtěl pořád na kebab a rozhodl se, že ten Mánesák přejdem. Tvrdila sem mu, že je to píčovina, že tam sou fízlové. Vyjížděli odtamtud na koních. Opravdu tam byli, blokovali ten most a svítili tam modrý světla. Každopádně sme došli až do poloviny mostu, kde Modrej uznal, že to opravdu nepujde přejít. Z druhý strany mostu byly fašouni. Najednou sme stáli mezi fašounama. Ups, asi bysme se měli vrátit. Vrátili sme se a viděli, jak sou lidi s placiškama Národní demokracie a Bloku proti islámu i mezi náma. Najednou někdo zařval: "BLOKÁDA" a všichni se začali stavět do řady zaháklý za ruce. Pořád sme s Modrym nechápali a jenom čuměli. Mezi naší blokádu a fašouny naběhli těžkooděnci. V první řadě blokády sem zahlídla Iblíse. Začaly četný přetahovanice a slovní roztržky. Stáli sme s Modrym v několikátý řadě blokády, takže sme moc neměli přehled, co se děje. Po nějaký chvíli se opět ozval jásot. Asi se fašouni stáhli a změnili trasu. Organizátoři naší blokády začali mluvit do amplionu, že je konec, že blokáda byla úspěšná a že nám všem děkujou, ať se rozejdeme. Důvod byl očividně ten, že z druhý strany sme nebyli ničim krytý a všude okolo eště pobíhalo dost fašounů. Všechna doprava byla uravžená, tak nám nezbylo nic jinýho, než jít pěšky přes Kampu. Než sme tam došli, tak sme si eště poslechli, jaký sme sráčové a jak máme v hlavě hovno. Načež jeden muj pohotovej kamarád reagoval docela vtipně a to, že on má naopak hlavu v hovně. Tak sme se zasmáli a vydali se s Modrym na cestu za jeho vysněnym kebabem, předtim samozřejmě lahváč, kterej mi za tu chvíli stihnul stoupnout do hlavy, páč muj žaludek byl prázdnej, žeano. Kebab, co sme dostali, byl tak velkej, že ho Modrej skoro celej nesnědl a já tak měla možnost si jednou kousnout. Great, najezaná na dalších několik hodin...
Další naše kroky už směřovali do podniku za pár známýma. Tam se sedělo několik hodin, kecalo, dobře bavilo, pilo a s příchodem jednoho známýho se začalo i hulit. V jednu chvíli Modrýmu zazvonil mobil. Volal jeden známej. Prej se máme okamžitě sebrat a přijet na Kliniku. Nikdo z nás to nechápal. Proč? Je tam nějaká akce? Koncert? Ne. Vyprávěl mu, že má ověřený informace o tom, že na Kliniku míří banda nácků. Eh, cože? proč by to někdo dělal? Modrej mu řekl, ať se uklidní a že zavoláme možná pozdějc, páč máme pivo a nikam se nám nechce. Za asi tři minuty Modrýmu volal zase, že prej teď vypravujou z centra velkej taxík a že nás vyzvednou. Modrej mu opakoval, že teď nikdo z nás nikam nejede, že máme pivo. Začal mu trochu nadávat, že je línej jako hovno, když sou na Klinice jeho známý, na který míří banda nácků. Modrej se přiznal, že mu moc nevěří a že si myslí, že je to jenom další poplašná informace. Když domluvili, ten náš známej začal touhle informací spamovat celej facebook, že kdo může, ať okamžitě přijede na Kliniku. Přesto všechno sme si řikali, že tenhle člověk asi jenom přehání a jestli ne...tak přece snad zavolá policajty. Neuběhlo ani deset minut...volal nám, že náckové Kliniku už prej navštívili. Byly zakuklený. Bylo jich asi dvacet. A po jejich návštěvě zůstaly vymlácený okna šutrama, kavárna hoří od Molotova a jednoho chlápka trefil šurt do hlavy...
Na místě hasiči a policie. Dorazili tam asi za patnáct minut, náckové už byli samozřejmě dávno pryč. Celej podnik, kde sme seděli nevěřícně kroutil hlavou. To snad ne, vážně? Vážně je možnýho něco takovýho? Naštěstí sou prej všichni, co v době útoku byly vevnitř v pohodě, až na toho zasáhlýho chlapce, kterej snad ale nebude mít vážný následky. Nikdo nechápe. Každopádně, už asi po půl hodině začali lítat první džouky ve smyslu: "Vole, vypálim ti Kliniku!" Ach, ten krásný cynismus je prostě styl života...
S Modrym sme se přesunuli eště na jedno do jinýho podniku právě za známym, co nám tak zoufale volal, ať dorazíme. Předtim mi eště stihnul říct jeden pěkný chlapec, po kterym nějakej ten tejden už koukam: "Ahoj princezno, rád jsem te viděl". Wat? Princezno? Já a princezna? To mě asi eště moc nezná... Ale jako...jo, nebyl vožralej. Zvláštní. Celej večer pil jenom nealko, protože pak musel řídit a to byl i důvod proč odcházel. Chmpf, každopádně to potěší. Náš chrabrý bojovník proti fašistům už byl zas vožralej na sračky, když sme za nim dorazili, asi zapíjel smutek. Pokecali sme s pár známýma, dali si pivo a bavili se pozorováním postarších vožralých lidí v hospodě, který byly fakt divný. Nejlepší incident byl, když jeden dal druhýmu facku takovou, až spadnul na zem a asi deset minut se nezvedal. Stichla hudba a všichni se zajímali, jestli je ten člověk v pohodě. Byl v pohodě, jenom vožralej. Ten druhej mu dal prej facku za to, že hajloval. Olol, to je panoptikum. Všichni očividný fanouškové Bohemky. Sranda, ale vocaď pocaď. Další pivo už si Modrej nechtěl dát a prohlásil, že to byl výživnej den, ale jede domu, i když nás pár známých přemlouval, ať s nima jedeme dál. Sebrali sme našeho nalitýho bojovníka proti fašistům i s jeho suvenýrem placky Bloku proti islámu, páč už měl taky dost a měl by jet domu. Modrej jel na druhou stranu, já se statečnym vožralym bojovníkem na druhou. Ten si koupil jídlo a vypadal spokojeně. Opustila sem ho v nočce, páč se mi domu eště fakt nechtělo.
Jedinej podnik, kam sem v tuhle hodinu eště mohla (byly téměř dvě ráno), byla moje nynější zašívárna, kde byl s jistotou Světlonoš. Povídal mi, že žádnou z demonstrací nestihnul. Pracoval. Tak sem mu všechny krásný novinky řekla. Muj plán s jednim pivem a pak domovem opět překazil Iblís, kterej se z nenadání asi za půl hodiny, po mym příchodu přiřítil. Sednul si vedle mě na bar a začal povídat věci, co mě dost vyděsili. V blokádě slyšel od jednoho těžkooděnce něco ve smyslu: "Jen počkejte, až padne tma, přijde odveta"... Útok na Kliniku se stal asi za hodninu a půl. Zapamatoval si jeho číslo a bude se snažit zjistit, co se dá dělat. Jako, je to děsivý. Děsivý, že by jedinci z policie byly přímo napojený na takovýhle svině. Podle všeho se soudí, že to byla ta samá partička slávistických neonacistických hooligans, co po nás házeli předtim šutrama. Tohle a spoustu dalšího sme na baru řešili eště několik hodin, i když vypadli poslední hosti. Měli sme k tomu takovou fajn intimní atmosféru. Ve třech. Jenom já, Iblís a Světlonoš. Ten den mi přišlo, že sem se moc neopila. No...právě do tý doby, dokud sem nestrávila noc tady. Jo, noc. Porád sem odsouvala svuj odjezd, bavilo mě to tam. Bejt vožralá jenom s tadytěma dvouma bylo super. Naše diskuze se vyvíjela přes tu politiku až někam k paranormálnim věcem a duchovnu. Taky sem jim samozřejmě porád přibližovala tvrzení, co sem se dozvěděla včera a to, že v neděli všichni umřeme na záplavy. Až na to, že už byla neděle. Eheheh. Spadla mi tam v jednu chvíli z vlasů sponka a všichni sme se shodli na tom, že za to můžou duchové, který tu občas v neděli řádí. Naší párty o třech narušili asi v pět nějaký lidi, co se odněkud vraceli. Naštěstí s nima přišli i cigára, který během těch několika hodin samozřejmě zmizeli a i když sem měla tabák, tak ale došly papírky. V šest sem se zvedla. Vyspat se. Olé, svítání! Jo, to byl dobrej den... Vrátila sem se do podniku až zase v neděli večer na jedno, abych jednak vyprávěla, co se dělo kamarádce, která všechno propásla a abych si to nějak urovnala v hlavě.

Urovnání mi ale stejně zabralo pár dnů. Hlavně kvůli přílivu informací a novinek. Největší byla ta konspirace o tom, že útok těch magorů byl koordinovanej policií, nebo eště líp, že to vlastně byli policajti. A jak média lžou, když se jeden den odprostí od "tajemnýho" chlápka v hnědý bundě a druhej den už si policie přiznala, že to byl jejich člověk. Lol, překvapivě. Tajnej policajt asi musí zůstat tajnej, ne? Ale jak mi už ten známej řikal na začátku...byly to fakt slávistický náckové. Informace o těžkooděnci, co věděl o útoku na Kliniku byla taky děsivá. Celý to je sakra děsivý! Všechno, co se děje je děsivý! Lidi se zbláznili a kvůli vyumělkovanýmu strašáku sou schopný házet Molotova do místa, kde ví, že se nachází lidi. Kurva, vždyť to je modelově ten samej útok, jako když byly snahy od fašounů vypalovat cigánský sídliště. To je zvěrstvo. Eště větší zvěrstvo ale je, že s tim většina lidí souhlasí, buď nahlas, nebo tiše. Protože je to přece správně, ubližovat lidem, který sou v mých očích zbytečný, hloupý a určitě feťáci, protože nám jejich neziskový aktivity kradou práci, páč sme závistivý hovna. A proto si na demonstraci antisemitskýho hajzla Bartoše jen tak pro srandu vystřelíme do vzduchu, nebo si na demošku budeme tahat další zbraně typu sekera a nůž, kdyby náhodou nastala chuť zase pobodat nějakýho zasranýho vlastizrádce, či muslima.
A já se regulérně bojim. Bojim se, až si banda nevzdělaných zmanipulovaných opic, jejichž jediná komunikační schopnost obsahuje věty: "ČECHY ČECHŮM", " TADY SME DOMA" a "POSTŘÍLÍME VÁS, VLASTIZRÁDCI" (bez toho, aniž by vlastně znali význam slova "vlastizrádci") někdy najde záminku mě, nebo mým kamarádům ublížit. Jen tak, protože proč prostě ne. Stejně si vo to koledovali. A budou viset!
Jo, je mi na blití... Je potřeba nepolevit a dát najevo, že zdravý části společnosti je fanatismus a slova o střílení pořád vzdálenej a jejim jedinym zájmem je rozumný řešení. Jenže ono je to těžký, když tuhle hysterii přikrmuje pár vysoce postavených politiků, včetně toho nejvyššího a další hyeny už si jenom zahřívaj místečka. Nebude to snadný. Jenom čekam, kdy mi bude doporučeno se z bezpečnostních důvodů natírat sádrou pokaždý, kdy budu chtít vyjít ven mezi "bežné a slušné čechy".
Ne, dělam si prdel. Nenecham se přece ovládnout strachem. To by rozumný lidi neměli dělat. Viděla sem teď v sobotu, kolik lidí je schopno přijít na fašistický demonstrace, když se tak stane...

Zajímavej odkaz pohledu zevnitř:
http://denikreferendum.cz/clanek/22245-zastrasit-se-nenechame-ustupovat-nebudemeA jedna tématická. Původně sem přemejšlela i o "I can´t love this country", ale pak mě napadlo, že i přesto, že je většina obyvatelstva uplně mimo, tak mě tady pořád drží ta rozumná část. Já sem tady totiž taky doma, vole.
Ámen
Rokenrol vám všem

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 paralelnisvet paralelnisvet | 9. února 2016 v 19:57 | Reagovat

Teda, zarážející neosobní vztah k potkanici, když bys jí vyměnila. A do politických komentářů se asi pouštět nechci, jen myslim, že strach je způsobený tím, že jsi tomu moc blízko a je to asi moc osobní. Ale tyhle demonstrace, na který přijde právě protipól to je vlastně udržují živý - dneska. Média lžou protože jim klesá sledovanost/čtenost. Stejně jako nikdo neví, jestli si to Tabery s tím mega výkupným vymyslel, ale každej přece ví, že vytroubit takový info do světa dokáže jen idiot. A on už se snad mezi ně chce taky zařadit, nebo nemá na složenky. A tak šíří.

2 stuprum stuprum | Web | 10. února 2016 v 6:55 | Reagovat

Boj se, že tě pobliju, tetko. Ztratíš nevinnnost. :)

3 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 10. února 2016 v 11:59 | Reagovat

Média dokážou naplnit ono známé heslo "tupouni všech sort, spojte se!"

Proto si mocní magnáti kupují.
Ta média.
Kvůli manipulaci.

4 Krtek Krtek | Web | 11. února 2016 v 16:08 | Reagovat

Proč si místo potkana nekoupíš krtka? Nabízím jednoho vrtače metra pro krtky zdarma.

5 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 11. února 2016 v 21:18 | Reagovat

[1]: Já jsem ráda za to, že to umím. Já mám zarážející neosobní vztah ke spoustě věcem.
Se obávám, že už jsme tomu blízko všichni, jenom si to někteří více uvědomují. Též se obávám, že dělení  na protipól a protipól už asi nefunguje. Nic jinýho totiž neni. Média lhali, lžou a budou lhát, co dělat?
Kdo ví, co se za tim děje...

[2]: Po stopadesátý. Pls.

[3]: Echm *huhlavým polohlasem* kobliha...

[4]: Je slepý a vypadá příliš nevinně až tak, že působí hloupě.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama