Adios acébleskdécé

24. května 2016 v 23:53 | Pražský poděs |  Moje nanebevzetí
Nedělam si iluze, že tohle nebyl poslední koncert AC/DC, co sem kdy viděla. Byl.

Ráno sem se probudila se slušnym sucháčem (zase sem to nezvládla a vožrala se a pak eště zhulila jako paprika, i když sem původně nechtěla právě kvůli koncertu) a myšlenkou, že se asi pujdu zabít, než vidět chudáky z AC/DC a Axla na jednom podiu. Hlavou mi běhaly myšlenky s výčitkama, že sem lístek na koncert neprodala. Vědomí AC/DC bez Briana a navíc s Axlem mi taky vzalo veškerej elán na to, bojovat o první lajnu. Je to tak. Vzdala sem se svojí vysněný první lajny na AC/DC. To byla věc, co sem si přála vod doby, kdy sem vostrý riffy pana Anguse slyšela poprvný. Jenže teď...k čemu? Tohle neni AC/DC. Tohle je zbytek skvělý kapely, kterou střídá jedna katastrofa za druhou a arogantní idiot, na kterýho Praha v roce dva deset čekala tři hodiny, než se pán uráčil přijít na podium.
Jak už bylo z mých úst řečeno tisíckrát- je mi to líto. Je mi líto, co se stalo Brianovi, je mi líto, že se rozhodli pokračovat v tour s někym jinym. Do týhle fáze bych to překousla v rámci pochopení, že to asi nezáleží jenom na nich, ale na lidech, co jim celý obrovský tour organizujou. Fajn. Já bych brala i to, kdyby bylo tour zrušeno. Ale když ne, tak dobře, vybereme novýho zpěváka. Co uděláme? Vybereme nejvíc arogantního vola na celý rockový scéně! What? Už jenom ten krok toho vybrat náhradního zpěváka z řad...jiných slavných zpěváků (?) je špatně. Prostě...kurva, to je jako kdyby s nima měl zpívat Steven Tyler, kterej je úzce spojenej s Aerosmith, jako kdyby s nima měl zpívat Mick Jagger, kterej je úzce spojenej s Rolling Stones. To je prostě špatně, strašně moc špatně. Už by bylo lepší, kdyby to s nima odzpíval nějakej neznámej Pepík z Horní Dolní. Nebo třeba Ráďa z Hentaiů. To je jak pléct...dvě rozdílný věci dohromady! Prostě! Navíc, ten zrzavej šašek si eště zlomí nohu. To snad neni možný.
Z důvodu maturit a takových sraček mi nebylo umožněno časově udělat/uspořádat nějakej riot. Třeba, třeba, hromadná akce příchodu na koncert jen v čepičce, jakou nosí Brian. Pak minimálně plakáty, a podobný věci. Na nic sem si nenašla čas. Škoda.
Šla sem tak trochu jak na popravu. Čekalo mě několik hodin čekání na...na co že to vlastně? Matka se mě snažila povzbudut tim, že to bude třeba dobrý. Eh. Jo, Axl zpívá něco, co neni napsaný pro něj, má zlomenou nohu a eště k tomu je to Axl. Trochu sem pookřála, když sem v metru na Letňanech v davu lidí poznala bejvalýho spolužáka a ten se přislíbil, že po koncertě zajdem na pívo. Davy lidí, davy lidí všude. Hustý, no. Jako...ty lidi to fakt nevzdali a přišli. Hustý. Bylo vedro a my s matkou šly zkoumat ty spešl kartičky. V celym areálu se nebude dát platit penězma. Koupíš si kartičku, na kterou si nabiješ prachy. Jedna fronta. Když ti prachy dojdou, musíš si to jít dobít. Druhá fronta. Obecně...KTEREJ KRETÉN KURVA VYMYSLEL TU SRAČKU? VYMĚNIT JEDNU MĚNU ZA DRUHOU? PROČ? Provoz občerstvení to neurychlilo, fronty stejně byly uplně všude. Další věc. Voda. Je vedro. Když je lidem vedro, tak potřebujou pít. Pořádá se obrovskej koncert pod širym nebem. U vchodu seberou flašku s vodou. Blbej půlitr s vodou. Jo, fajn, znam to, bezpečnost a hovna. Jdeš ke stánku s tou zajebanou kartičkou, kterou sis byl nucenej koupit, když nechceš za několik hodin čekání umřít na dehydrataci. Jdeš si koupit vodu. Daj ti jí v zavřený petce. Ten samej půlitr, co sis přines z domova sis teď byl nucenej koupit. Fuck logic. Jo a jen tak...lidi kvůli tadytomu hovnování asi i odpadávali, zvraceli a omdlívali. První lidi s vodou do prvních řad začali chodit až po asi dvou hodinách, kdy už byl prostor stání u podia pořádně zaplněnej. Sem zvědavá, jak jim tohle Livenation vysvětlí. Zaplatíš dva litry, je ti blbě a omdlíš. Jo, takovej koncert chceš zažít. Pa slušnej pořadatel koncertů. No, to jenom já a matka sme na tom byly docela dobře. Naše místo bylo kdesi po pravý straně podia, asi sedmá, nebo osmá řada, co se řad týče. Někde uprostřed, takže blízko. Několik hodin sem tam seděla, jak hromádka neštěstí a moc sem nechápala nadšení lidí všude vokolo. Z důvodu mýho neštěstí bylo nutný i poupravit moje tělo. Pod mé slavné tetování AC/DC sem musela doplnit pár slov, co vystihovalo situaci. Ironicky sem si tam lihovkou dopsala: feat. Axl Rose.
Začala hrát první předkapela- nějakej Doctor Victor. Ale jo, dobrý. Chlapci si hrajou na Led Zeppelin a vlastně mě to ani moc neurazilo. Pitomý mi přišlo až to divadýlko a jejich kecy okolo toho s tim, jak si tam jakoby vytáhli někoho z publika a začali dělat vopičky. To už mi přišlo trapný. Jenom sem si řekla, že ten basák v tý kapele je fakt hezkej. A že ho někdy někde chci vojet. Jenom tyhle zmrdi čmajzli místo tý předkapele Hentaiúm. Sakra. Kdyby byli Hentaiové předkapela, tak je to super. Pak byla druhá předkapela, jejíž jméno som zabudla a já začala být eště víc zpruzená. Měla sem málo tabáku, tam sem ani nemohla moc kouřit. Druhá předkapela hrála taky docela dobře. A taky to byli hezký chlapci. Hlavně ten zpěvák. Něčim mi strašně připomínal bejvalýho šoustkamaráda.

Hlavní část programu začala hrát fakt brzo, třeba už někdy ve 3/4 na vosum. Když sem spatřila za bubnama Chrisse, trochu se mi rozzářily vočíčka. A když nastoupil Angus, tak eště víc. Jeee, takhle zblízka sem Anguse eště neviděla. Nastoupil Axl, překvapivě už ho nepřivezli na kriplkáře. Axl přišel brzo na koncert. No nene! Ale vypadá klasicky jako kolotočář. Božemuj, tohle neni koncert tvojí kapely. Tohle je koncert, na kterym seš tak trochu host. Myslim, že by nic nezkazil trochu umirněnějšim vohozem. Jenom trošičku umírněnějšim vohozem. Vim, že je to Axl a nechci toho po něm hodně. Ať si klidně nechá svoje trapný řetězy a prsteny, ale...kdyby si alespoň vzal všechno oblečení černý, tak by to bylo mnohem lepší, vzhledem k tomu, že AC/DC nejsou Gn´R a vystupujou téměř ve stejnym oblečení, jako když si jdou do sámošky pro pár rohlíků. Kromě Anguse, samozřejmě. Dost hejtování Axla, na koncertě byly zajímavější momenty.
Na Axlovi je vidět, že je to profesionál. Že zpívat umí. Jo, to je pravda. Druhá věc, je vidět, že se snažil. Celej koncert se snažil. Někde sem čekta recenzi ve stylu chvalozpěvu, že je každej nahraditelnej prej. Nechápu, jak tohle může někdo napsat. Nikdo neni nahraditelnej. Brian Johnson už vůbec ne. Pochybuju, že takhle reaguju jenom kvůli svýmu zaujetí a nasranosti. Umim věci posoudit z několika úhlů a co se hudby týče...nejsem debil. Proto prohlašuju: songy psaný za Bona, tim pádem psaný pro Bona dával Axl skvěle. Zpíval je vážně dobře. Nevšímam si teď toho rozdílu v hlasu, ale celkově, jak to Axl podal...songy od High Voltage po Highway to Hell byly opravdu kvalitně zazpívaný. Songy psaný za Briana, tim pádem psaný pro Briana...to prostě nejde. Od Back in Black dále se to nedalo poslouchat, aniž by to člověka nezamrzelo. Axl se snažil, ale nestačilo to. Axl se snažil Briana vyřvat, nefungovalo to. Brian nejde vyřvat. Na Brianově zpěvu je totiž něco, co zpěv pořádně neni. Zvláštní fázování, občasná ignorace melodična a tak dále. To napodobit nejde a já to naprosto chápu. Proto řikam to, co řikam. Možná by bylo lepší, kdyby se Axl tak nesnažil a zpíval to víc přirozeně pro svuj hlas bez chtíče co nejvíc toho Briana napodobit. Asi by to znělo líp.
Moment, kdy se při Thunderstruck Angus nejdřív o tak setinu vteřiny spletl a tim páden na dalších pár hmatů zpomalil mi tak trochu urhnul srdce. Jojo, stárne. Je mu šedesát jedna, chlapíkovi. Už to neni, co to bylo třeba v roce 2009 na tour Black Ice, jejižch pražský vystoupení mi v tý době bylo matkou zakázáno, což jí nikdy neodpustim, páč to byla poslední možnost jak vidět AC/DC s Malcolmem. Přesto všechno- všechna čest pro Anguse. V jednašedesáti po podiu dvě hodiny poskakovat jak malej kluk, každej večer za sebou...ten na tom musí být fyzicky dobře jak atleti. Na něm to stojí, vystoupení AC/DC stojí na Angusovi. Bez Briana to je špatný, ale Axl odvedl dobrou práci. Bez Anguse by AC/DC museli skončit s okamžitou platností. Kvůli Angusovi mě mrzí moje prosraný místo v první lajně, jak sem se na to vysrala. Sice sem ho viděla z blízka, ale první lajna je první lajna. To byl muj odvěkej sen, podívat se do očí hlavně tomuhle pánovi. Nestalo se. Jenom jednu věc nekompromisně nechápu a neodpouštim. Nepadlo ani slovo o Brianovi. Ani jedno. To je podle mě hodně špatně.
Právě z důvodů podobnýho ražení udělam jednu úžasnou věc. Co nejdřív napíšu Brianu. Dopis na jeho adresu domu. Protože...si myslim, že by měl vědět, jak dobrou práci v kapele odvedl za celou tu dobu. Dokonce sem někde ve fanouškovských skupinách setkala i s holkou, který normálně odepsal, takže si ty dopisy čte. A pravděpodobně napíšu taky Angusovi. Překvapivě chci ale víc napsat Brianovi. Mam pocit, že si to zaslouží.
Obecně, sem ráda, že sem koncert absolvovala. Asi bych prostě nezkousla to, že přijeli AC/DC a já tam nejsem, i kdyby hráli Briana na playback promězamě... Srdcovka je srdcovka. Navíc, to bylo dobrý. Angus, Stevie, Cliff, Chriss a Axl odvedli dobrou práci. Prostě jo. Ohňostroj, barevný osvětlení při posledních Highway to Hell a For Those About to Rock a děla samozřejmě nesměly chybět. Jako minulej rok v Drážďanech a v Berlíně.

Co už nebylo tak úžasný, byla skutečnost, že se koncert konal v Praze. A Praha je zasraná. Resp. Praha je krásná, pražskej magistrát je plnej blbců a ty nedokážou pochopit, že když si uspořádaj koncert pro 60 000 lidí, tak že to obsahuje i příjezd těch lidí na ono místo a předevšim ODJEZD těch lidí z toho místa. To místo je kurva v zaprcaný prdeli v Letňanech. Koncert končil okolo desátý. Přísaham, že tolik lidí v jednom davu sem eště neviděla. Odchod z areálu byl moc úzce ohraničenej, takže sme doslova šli v několikatisícovym davu a nikdo vlastně nevěděl, kam jdeme. Žádný cedule, žádný milí lidi ve vestičkách, co radí směr...nic. Jenom několik tisíc hlav, co kráčej jak na porážku. Jak sme šli, tak člověk měl okolo sebe prostor třeba jenom dvacet centimetrů od těla, tak nacvakaný to bylo. Jak sme se na tom poli dostali na nějaký vyvýšený místo, fakt bylo vidět jenom obrovský moře hlav. Škoda, že sem to nevyfotila. Horší situace byla přímo u metra. Několik tisíc lidí se nacpalo do úzkých vlezů do metra najednou. Nám se to taky podařilo s mámou. Nikdy sem nic takovýho v životě neviděla. To nebylo možný. Celej vestibul metra byl jak plynová komora, fakt že jo. Řekla sem matce, že nemáme šanci se do metra dostat a že naše jediná možnost je odjet autobusem kamkoliv pryč od červenýho metra. Páč Letňany sou konečná, takže kdyby člověk popojel jenom pár stanic dál busem, tak si stejně nepomůže. Ona, že tady jezdí bus na Palmovku- na žlutý metro. Složitě sme utekly pryč z metra- bylo tam vedro a špatně se tam dejchalo. Venku se dalo dejchat, lidí bylo všude stejně. Autobusy byly totálně plný, logicky. Zmateně sme pobíhaly po nástupišti a zoufale hledaly ten bus na Palmovku. Samožejmě...nikde nikdo od dopravního podniku, kdo by byl ochotnej poradi. Všimla sem si v dálce jednoho chlápka ve vestičce "dopravní dispečer". Aha, jeden chlápek na jánevimkolik tisíc lidí...to je panečku pomoc! Lidi chodili po silnici, mezi nima autobusy. Nikdo nic neřešil. Až já sem začala řešit moment, kdy sme chtěli nastoupit s matkou do autobusu a nějakej velkej tlustej vůl ty dveře zastoupil, aby mohli nastoupit jeho známý. Když těch lidí prošlo až moc tak sem do něj začala strkat a řikat mu, ať se posune dál. Nějakej jeho kámoš začal, ať se do něj přestanu srát. To bylo moc. Nacpala sem se do autobusu a začala na něj řvát, co si to kurva dovoluje. Jakmile začal řvát on na mě, tak na něj začala řvát moje matka, že jestli nepřestane, tak že na něj vlítne. A ječela na něj fakt hodně, eště víc, než já. Nevim, bylo to nějaký vožralý hovado čobolský. Pak se uklidnil. Ale to byl jeden z momentů, co si myslim, že bych někomu fzicky ublížila. Minimálně fackou. Kretén.
No, abych to shrnula. Byla sem na AC/DC v Drážďanech. S dopravou nebyl problém- byla posílená a pořádně. S organizací na poli, kde se koncert konal, nebyl problém. Byla sem na AC/DC v Berlíně. Nebyl problém, organizace na stadionu- perfektní. Parkovací místa- dostatek. Pak se koná koncert v Praze a organizace překvapivě stojí za hovno. Neumíme to. Neumíme pořádat gigantický koncerty. Neměli bysme je pořádat, když to neumíme. Máme se hodně co učit.

Dojely sme na žlutý metro. Matka jela domu, já kalit. Ne. Ten bejvalej spolužák řikal jedno pivo. Tak mu složitě volam, nějak vypadával signál. Eště sem na něj čekala, trvalo to dlouho, taky cestoval kreténsky složitě. Mezitim sem se procházela po nočních ulicích a najednou sem viděla ty sračkoschránky na sračkoPražskej deník. Kamarád mi o tomhle bordelu vyprávěl fakt vtipnou historku z pozadí toho, co tomu všechno předcházelo a jenom mi to potvrdilo, že Pražský deník je fakt sračka. Chtěla sem se kouknout, jak fungujou. A najednou...prej je to zdarma, ta skránka byla otevřená ALE JENOM DNESKA! To tam fakt bylo napsaný. Zasmála sem se, páč dneska už bylo včera a jeden si vzala. Chvíli sem si to četla, pak mě to přestalo bavit a kamarád už mi volal, kde sem, že na mě už čekaj. Dali sme si jedno, mezitim se hospoda oficiálně zavřela a všichni odešli. Kromě nás, on tam totiž pracuje. Dorazili další naši dva bejvalý spolužáci. Jedno pivo z toho opravdu nebylo. Měli sme soukromou párty, bavili se o koncertě a poslouchali u toho Led Zeppelin v Madison Square Garden, živák z roku 73. To sme ale kacíři! Domu sem přijela v půl čtvrtý. Příjemně připitá. Haha. Dobrej den to byl.

Rozloučila sem se s band, co mi stála za to si jí nechat vytetovat a bylo to důstojný rozloučení. Další zážitek na celej život. Axl byl pokorným hostem, kterej odvedl dobrou práci (chodil po vlastních a nestrhával na sebe pozornost, fakt se choval jako host a to bylo hezký), Chriss je skvělej bubeník- dynamickej a technicky dokonalej, lepší, než Phill (nehledě na to, že Phill vždycky na koncertech vypadal, že ho to nudí a že usne), Stevie je Young, takže tady neni co dodat, Cliff se nezměnil a asi se ani nezmění. Z původní sestavy zbyly s Angusem jenom tyhle dva (omlouvam se Chrissovi, ale jedno album je jenom jedno album). A Angus? Angus je moje láska! Překvapil mě setlist, kterej se lišil od minulýho roku, sem ráda předevšim za Touch Too Much, ale mrzí mě, že nedali opět The Jack. Nemrzí mě to tolik moc, páč by to stejně nezpíval Brian. Ale mrzí mě to. The Jack miluju. Nebrečela sem, což mě překvapilo. Obecně sem si všimla toho, že už to nejde emočně do takový hloubky, jako předešlý dva koncerty minulej rok. Ale to je asi kvůli tomu Brianovi.
Dobrej koncert. Nelituju ničeho.
Jenom toho, že sem nedala tomu arogantnímu volovi v buse z nějakýho polomaďarska nebo vodkud porádnou facku.


Doby, kdy byli všichni mladí, krásní a Bon naživu. Ále có, všichni sou krásní i teď. Axl bohužel ne, no. Ten byl krásnej naposledy hodně dávno.
Ámen
Rokenrol vám všem
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Just Blaze Just Blaze | 25. května 2016 v 11:58 | Reagovat

Četl jsem převážně pochvalný recenze, že to Axl zvládl a tak. Ale podle mě je pravda, když píšeš to srovnávání jako kdyby  s nima zpíval Steven Tyler nebo Mick Jagger. Je to divný, je to už jiná skupina, a ještě u zpěváka.

To nezvládnutí od pořadatelů je u nás už klasický, proto já nemůžu chodit na podobný akce. Byl jsem na koncertě pro 7 (!) tisíc lidí a víc stísněnej jsem se nikdy snad necítil. Vždycky je to předimenzovaný! Přál bych těm pořadatelům, ať si to taky jdou zkusit mezi lidi, takhle od stolu s kartou VIP to umí každej. Samozřejmý jsou hodinový fronty na všechno. Třeba jsem si ještě dával něco do šatny. To Ti úplně zkazí celkovej dojem. Myslel jsem ale, že Praha je dál! :D

Pěkně popsaný a hudbu neznám, super ;-)

2 Nany Nany | 26. května 2016 v 15:57 | Reagovat

Jo, tak v metru jsem měla pocit, že s sebou asi seknu - milion lidí, žádný vzduch a pití (ano, proklínala jsem securiťáka, který mi u vchodu odebral petku s vodou). Ale jinak to bylo parádní! Zážitek jak sviňa :) A Axla mám navíc od mnohých jiných docela ráda, takže jsem se za takový záskok zas tak nezlobila :D Koncert to byl určitě poslední, a už jen proto byla povinnost tam jet.

3 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 27. května 2016 v 0:31 | Reagovat

[1]: To srovnání je pravda. Je to prostě tak. Na druhou stranu, neřikam, že pořadatelé dělaj hovno (zorganizovat akci pro 60 000 lidí asi neni jako uvařit si čaj), ale tohle se opravdu nepovedlo.
Hudbu? Neznám? What? To snad ne!

[2]: Nedalo se tam dejchat. Hrozný to bylo. Já si prostě nedokážu cenit tlustýho dědka, na kterýho čekáš tři hodiny, než se dokouká na fotbal. To je fakt sviňárna. Vole, ty fanoušci tě živí, ty arogantní hovado. Axla jako osobnost fakt nedávam. On se v určitym bodě svojí kariéry začal chovat jak vůl, je to škoda. Jako zpěvák neni špatnej.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama