Ezosračky bych pálila...

17. března 2017 v 18:04 | Pražský poděs |  Blitky
Ve stručnosti: mam těhlech všudypřítomných nesmyslů až po krk a odůvodňuju to následovně:

P.S.: Tohle neni vědecká práce.

Jak definovat ezosračku? To není uplně lehkej úkol. Hranice mezi racionálnim a iracionálnim je zde tenká, resp. se protíná. Vycházejme tedy z něčeho, co můžeme nazvat obecným moderním až postmoderním myšlením člověka prvního světa. Takový člověk je otevřený novým poznatkům, netrvá na iracionálních dogmatech, ať už plynoucích z náboženského přesvědčení, nebo z osobního, zároveň se ale snaží řídit podle základů morálky, existují pro něj určité nemorální situace, přes které nejede vlak (zabíhejme do extrémů jako například vraždění = to je kategoricky špatné). Všichni ví, že je moderní a postmoderní doba tekutá, právě proto sem psala o tenké, téměř nepatrné hranici mezi racionálním a iracionálním jednání. To ale eště neznamená, že hranice neexistuje.

Opírejme se o přírodu a přírodní zákony, některé věci před několika desítkami let nebyly ani myslitelné, dnes naprosto běžné díky zpřístupnění a pokroku vědy a technologie. Už nemáme potřebu spolíhat se na magický formule, jako naši primitivní předci. Náš logicky uvažující předek si myslel, že zaříkávadlo je nástrojem, jehož používáním zajistíme např. úrodná pole. Jenže to tak nějak nefungovalo dostatečně. Protože ne magický zaříkávadla, ale hnojení je ten správnej nástroj, kterej zajistí úrodná pole. Použijeme nástroj, díky kterýmu výsledku dosáhneme mnohem pravděpodobněji, než po zaříkávání, případně po intenzivním modlením se k božstvu deště. Samotný racionální fakt vychází z těch snadno pozorovatelných přírodních zákonitostí. Aby byl fakt moci přijímanej, jako fakt, je třeba jeho prokazatelnosti. Je mi líto milé ezopiče, ale prokázat existenci ochranných andílků tak, jak je vykládáte vy, nelze. Většina argumentů proti staví na vlastních zkušenostech, právě na "neschopnosti prokázat" existenci těhlech píčovin. Haha, logické klamy a argumentační fauly. Pokud dokazuješ jen svou vlastí zkušeností…sorry, je na čase tě svěřit do rukou psychiatra, než ublížíš sobě a ostatním.
K definování ezosraček si musíme shrnout jejich společné znaky. Dejme tomu zhruba následovně:
  • Jejich krátká existence, jejich novota
je pochybná. Pozdějc se opřu o všeobecné znaky sektářství a nových náboženských hnutí. Slovíčko "nové" je klíčový. Nejedná se o prastarou kabalu a súfismus, je to nová sračka, která je
  • slátaná
většinou ze spousty pramenů, z mýtů, legend. Použiju čerstvý příklad, nedavno známá Kačenka a archanděl Sandalfon, Uriel a vtělení Krista, nebo co. Do toho vesmírná flotila ---> ufoni, moderní fenomén (ve zde podávané podobě). Obecně, už se dostávám k bodu, kdy můžu subjekt nazvat: hnutí typu New age. Klíčový slovo. Se souhrnem hnutí, který nazýváme
  • New age maj ezosračky blízkou souvislost
a tvoří jednu z jeho hlavních složek. V ČR New age není žádnou novinkou, připomenu Vesmírný lidi od cvoka Bendy, což je v našich končinách asi nejznámější New age hnutí, ze světového měřítka nabídnu scientology. A protože když něco hodntíme, rádi škatulkujeme, tak já teď taky hezky škatulkuju a pomůžu si právě slovíčkem New age, ačkoliv se pod tímto slovíčkem skrejvá hned několik různých druhů směrů.

Fenomény hnutí New age a tadytěch "duchovních škol" považuju osobně za chorobu 21. století, která se nemohla vyvinou jinak, než postupnym úpadkem stabilních náboženství v průběhu zrození nového světa po osvícenecké době. Zadejme si to jako startovní bod. Jakýsi hromadný odsun od náboženských dogmat, náboženství přestalo být "kazajkou" průměrného evropana. Globalizací světa se dále způsobila přliv východních filosofií do Evropy. Nic proti tomu, bojkot extrémních náboženských dogmat a vstřícnost si rozšířit obzory a náboženská svoboda je dobrá kapitola dějin. Postupem staletí se v průběhu viktoriánské doby stává populární okultismus, spiritismus a podobný praktiky šokující tehdejší úzkoprsou společnost, která se bála jakékoliv drobné hrany, o kterou by přísná morálka té doby mohla zakopnout, což by mělo za následek jakési "nevhodné chování." Pozdějc začínaj vznikat první hnutí vykazující většinu znaků zformulovaných jako znaky dnešních nových náboženských hnutí, tj. krátkodobá existence, uzavřenost těhlech společenství, neprostupnosti učení (nutnost "zasvěcení) pro lidi mimo něj, vedení pod jedním svrchovaným vůdcem. Nacházim se někde v devatenáctém/začátku dvacátýho století, vzniká spoustu "řádů", většinou pod škatulkou svobodného zednářství. Proto říkám nových náboženských hnutí. Pojem sektářství sám o sobě je komplikovanej, první křesťané byli svýho času považováni za sektu, jako sektu beru něco v rámci většího náboženskýho fenoménu, co se z něj vymezilo a udělalo z původního učení guláš. Tady nechci zabíhat do detailů, nejsem na danou problematiku odborník, vlastně vůbec nejsem na tuhle problematiku odborník, takže jenom eště zmínim, že nový náboženský hnutí se od sekty (tak, jak to chápu já) dělí drobnym rozdílem naprostýho oddělení se a smíchánim několika učení do jednoho. Proto nový. A sme u ezosraček!

Okénko do psychologie náboženství:
Proč ezosračky? Kořeny vidim v tom odklonu od náboženských dogmat, což samo o sobě špatný neni (hlavně v kontextu tehdejší doby). Zároveň s tim ale postupem času muselo přijí určitý "vyhoření" a pocit beznaděje. Postmoderní člověk nemá k čemu se upnout. Nejsme stroje, člověk si je dobře vědom světa a od pradávna měl tendenci hledat něco, co ho přesahuje. Primitivní religiozitu pozorujeme už u prvních lidí, kteří měli stejné vnímací schopnosti, jako my. Jen vnímali v jiném kontextu. Tohle přirozené tíhnutí k něčemu kdysi Hume nazval přirozeným náboženstvím, což má být jednotné, univerzální náboženské vnímání bez nějaké doktríny. Mam za to, že to samo o sobě nebyl špatnej nápad, jenže v dnešní době pozorujeme něco jinýho. Pozorujeme boom iracionálních šíleností odvolávajících se na lidskou přirozenost a nebrajcích v potaz kontext naší doby! To mě sere. Je to stejně směšný jako ten chudák, kterej doufá, že pomocí modlení se, nebo udělání rituálku poroste úroda, o to je situace dnešních ezolidí směšnější, že doprdele žijeme v 21. století a každej ví, že tohle je ten špatnej postup, jak zajistit úrodu! Účinný je zvednout prdel a něco dělat, kurva.
Odcizení od naší lidské potřeby upnout se k transcendentní jistotě a jistotě vůbec, vrací některý lidi do uvažování dítěte školních let! Ztráta jistot, představa toho, že je náš život a vlastně celej vesmír naprosto lhostejnej celýmu vesmíru a celýmu světu a vlastně na ničem nezáleží a my sami nic neznamenáme...to neni životní filosofie pro každýho, beznaděj neni pro každýho. Potřeba jistoty prostě je, člověk nemůže v pohodě fungovat v koncentráku, kde neví, jestli ho zastřelí dneska, nebo až zejtra. To člověka psychicky zabíjí, proto řikam, že ty jistoty nemusí být jenom transcendentní, člověk se může upnout k čemukoliv, ať už to sou prachy, sex, drogy, nebo zachraňování slabších. Každej máme svoje božstvo, každej žijeme s tim, že svuj život něčemu zasvěcujeme. To je ostatně moc dobře.
Průser většinou nasvává, když člověk o to svoje božstvo příjde. Může se to stát různě, rozchod partnerů, ztráta peněz, ztráta důstojnosti, ztráta blízkých, smrt vlastního dítěte, jednoduše zásadní lidský tragédie, který člověka zlomí. Ne každej, kdo je skutečně přesvědčenej o neexistenci Boha, je schopnej si zachovat zdravej rozum. Výraznej zásah do lidskýho života člověka změní občas hosně zásadně. A tak se stane, že ten náš milý ateista začně vyhledávat všechny tyhle krypto a pseudo náboženský představy, obecně řečeno nějaké duchovno a přestává být tak úplně ateistou, k tomu totiž nestačí nechodit do kostela. V našem okolí to bohužel často můžou být tyhle ezosračky. Vyhledává léčivý kameny, energie, životní "kouče", anděly, bohyně a podobný slátaný nesmysly.

Tohle se přirozeně může stát i již nábožensky založený osobě, či příslušníku nějakého náboženskýho společenství. Nebo...tyhle věci vyhledává někdo, kdo je prostě jenom málo inteligentní, resp. hloupej. To je hodně častej jev. Lidská hloupost a neschopnost být kritickej.

Neschopnost být kritickej je další klíčovej bod. Přijmout zcela očividný nesmysly za svý...sorry, to nemůže psychicky zdravej člověk. Stejně jako běžnej křesťan uznává vědecký poznatky a zázraky a další fyzikálně nemožný věci beze spíše alegoricky, tak neni kurva normální tvrdit, že je náš svět jenom hologramem, kterej pluje vesmírem!
Pak si vypůjčit Krista z křesťanství, auru a čakry z buddhismu, bohy a bohyně z keltských, říeckých, starogermánských, staroegyptských, staroslovanských (a spousty dalších) tradic. Nacpete je na barevný kartičky, který sou strašně hnusně výtvarně zpracovaný. Do toho nezapomenout zamíchat různý magický směry, takže víru v jednoduchý "zaříkadla" a rituály tzv. bílý magie a víru v léčivou sílu šutříků (který sou většinou stejně syntetický). Jo a bylinek. Protože "aromamagie" je kůl. Víra v Matku Přírodu místo svrchovanýho Boha included, jo aha...to je vlastně zase ta převzatá bohyně ze starověkých kultur! Do toho se rozhodnout pro praktikování power jógy. Jóga je duchovní cvičení, díky kterému védští indové překonávali svoje ego, ne nějaká power jóga, vy kokoti! Pro praktikující věřící, ne tlustý hovado, co chce zhubnout a zároveň najít pseudorovnováhu těla a mysli! Achjo. Kurva, to opravdu zmizeli nejmenší kousky soudnosti takovýho člověka? Zapomněla sem na maglajz démonologie, pod což samozřejmě spadaj i různý andělíčkové, archandělové, víly, střítci a další vopičárny. Zbohem soudnosti!

Sere mě to. Sere mě, že pár idiotů vrhá stín magorství na dávný ezoterický vědění a mystický stránky náboženských kultů. Vznešenost se přeměnila v posměch. Blila bych z toho. Já nezavrhuju, nezavrhuju tajemnou kabalu, súfismus, egyptskou divinaci, neprostupný magický rituály indiánů, mystériía těla a ducha buddhismu. Zavrhuju zabedněnost a neschopnost kritičnosti. Uvědomuju si moc dobře, že sociokulturní prostředí člověku hodně dá, takže je přirozený, že primitivní národy v asijských džunglích, či na savanách budou vnímat realitu v jiném kontextu, než člověk prvního světa znalý všech vědeckých vymožeností. Ale právě proto jsou určitý věci a konání, který považuju za naprosto nemocný.

Ale pořád...pokud člověk něco dělá sám, dělá mu to dobře a nikomu neubližuje, ať si věří. Ať si věří v Aštara Šerana. Problém nastává, pokud člověk začne tahat peníze a důvěru z ostatních. Já vím, já vím, každý je zodpovědný sám za sebe, když se nechá oklamat, je to jeho vina. Ale…ale doprdele, úsudek dospělýho člověka, kterej vidí svět eště jasnym zrakem, je jinej, než úsudek důchodců. Ti jsou mnohem víc náchylný manipulaci, podobně jako děti. Víc věří, co jim kdo nakuká, co jim kdo vymluví jako špatný, či dobrý. Starej člověk uvěří komukoliv, sedne na lep "kartářce" v televizi (minuta za 80 korun), která mu na základě věku předpoví, co bude s jeho ledvinama, protože starý lidi obecně mívaj zdravotní problémy, tak je jasný, že už si na něj něco z rukávu vytahne. Taková stará paní se zeptá eště na vnučku, který je 25 a studuje…jánevimco- práva. Kartářka jí řekne, že se vnučka bude mít dobře a že jí nečekaj žádný závažnější zdravotní problémy (protože mladý lidi většinou netrpí nemocema, kterýma trpí starý), že se jí s partnerem bude dařit a že budou mít spoustu zdravých dětí. Třeba litr v prdeli za jedno zavolání. Výborně. Fakt hnus.
Podobně mě sere vydělávání na lidech, kteří třeba nejsou důchodci, ale jsou nějakym způsobem náchylnější věřit čemukoliv. Další cílová skupina různých kurev. Žena přes čtyřicet, psychicky na dně, partner jí opustil kvůli mladší, si zaplatí kurz za dva litry na víkend s názvem: "Najdi v sobě ženskou sílu", kde jí baba bez jakýhokoliv vzdělání (která si mimochodem prošla stejně zoufalou zkušeností, jako její zákaznice, poté absolvovala podobný sračkokurzy a teď si dělá vlastní - to je hodně častej model, když se podíváte na nabídku těhlech sraček…opravdu většina těch, kteří tyhle sračky vedou maj v kolonce napsáno jenom: "Absolvovala to a to tam a tam") bude cpát do hlavy, ať v sobě najde bohyni, že je dokonalá taková, jaká je a ať nevěří nikomu, kdo jí přesvědčuje o opaku. Taková zoufalá ženská po rozvodu tomu začne věřit. Místo toho, aby šla do sebe, nechala minulost za sebou a začala se znova stavit na nohy a opět začala žít, tak se bude plácat sama v sobě, ve svý neexistující "vnitřní bohyni" a bude jí uplně jedno, že začíná magořit, že jí vyhodili z práce a že si do konce života nesežene dalšího partnera, protože je přece "bohyně" a kdokoliv s tim nesouhlasí, tak je na nižší duchovní úrovni. Tak jí postupně nechtěj tak často navštěvovat děti (pokud nějaký má), protože mele sračky o jiných dimenzích, nechtěj se s ní bavit kamarádky a kamarádi, protože jim cpe jak jsou na nižší duchovní úrovni a tak dále. Ale hlavně, že je bohyně. Škoda takovýho člověka, místo utápění se v neexistujících světech a vlastní "bohyni" mohla bejt třeba fajn babičkou, nebo mohla v životě eště cokoliv dokázat, třeba začít nanovo. A přesto se v jejim životě nezměnilo nic, pořád je v depresích, pořád je nešťastná, jenom teď eště pro smích okolí. Vzhledem k tomu, že je pořád nešťastná, tak si myslí, že něco udělala špatně, tak si platí další a další kurzy a cpe prachy podvodníkům.
Ten samej případ může bejt muž, kterej se nedokáže smířit s příchodem stáří a tak cpe prachy do kurzů, kde ho naučí "najít v sobě lva".
A co je horší? Některý z těhlech "koučů" si ani neuvědomujou debilnost svýho jednání. Věří tomu, věří, že můžou "koučovat" ostatní zoufalce a že tahání peněž z těhlech zoufalců je v pořádku, protože jim platí za práci. Každej se musí něčim živit, někdo si za svoje "živení" ale zaslouží dostat do huby.


Tohle byly příklady relativně "můžou si za svojí blbost sami". No, ne tak uplně, ale…míra hyenismu je tady menší, než tuhle zvrácenost provádět nemocnýmu člověku. Vezmu asi nejhnusnější a nejnechutnější příklad, ke kterýmu sem se kdy dostala. Máme ezomagora, vygooglila sem, že si říká Michal Shark. Máma tohohle kokota dostala rakovinu. Ezomagor jí začal přesvědčovat, že je to "nahromaděná zlost" a jánevimco a že je původcem vlastně její nynější partner (kterej nebyl jeho otec, otce měl mrtvýho). Máma svýho partnera opustila. Ezomagor zmanipuloval vlastní matku a zakáže jí chodit na chemoterapii, která by jí prej zabila. Místo toho jí "léčil" sám. Džusíkama. Jo. Chtěl vyléčit zasranou rakovinu "džusíkama". Jeho máma se sice nakrátko vrátila k tomu svýmu partnerovi a vlastní syn ezomagor jí přesvědčil, že to je důvod zvětšení jejího nádoru (nebo snad ten nádor údajně nakrátko "zmizel" a pak se zas objevil, nebo co). Takže do matky dál cpal "domácí léčbu" a okecával to zlym farmaceutickym průmyslem a tak. Co se časem stalo? Mámu mu bohužel logicky umřela, protože se neléčila. Je třeba podotknout, že celej tenhle nešťastnej průběh cpal veřejně na FB na stránku "Vyléčím se z rakoviny", kam mohli podobně postižený lidi psát komentáře podporující jeho retardaci a víru, že svojí matku dokáže "vyléčit" džusíkama a že lék na rakovinu dávno existuje a že zlej farmaceutickej průmysl a že je možný se vyléčit vírou a podobný sračky. Hnus. Propagování něčeho naprosto odsouzeníhodnýho. Co udělal ezomagor, když mu máma umřela? Klapnul a zpytoval svědomí? Ani náhodou. Napsal srdceryvnej post, že máma svůj boj prohrála, protože se nechtěla vyléčit a že její cesta skončila a podobný sračky. Nechutný, bylo mi blbě, když sem to viděla. On sám věřil tomu, že dělá dobře! Žádný výčitky svědomí, nic! Umřela mu matka částečně jeho vinnou! Léčil jí džusíkama! Kurva, to jí mohl nakecávat jako placebo pro dobrou náladu, ale ne jí s tim léčit! Omg! Okecal si to, že musela "za světlem" a za jeho tátou! Takovej člověk si zaslouží pověsit za koule do průvanu. A nafackovat. A jít si sednout na pěkně dlouho do chládku. Jenže to mu nikdo nedokáže. Hnus. Přitom v tom nebyli žádný prachy, žádný "koučování" za prachy. Jenom vlastní zvrácená víra v to, že raka vyléčí džusíkama. Nechápu ten hnus.

Podobnej příklad - chci za každou cenu rodit doma! Ať to stojí co to stojí! Kvůli tomu si vsugeruju, že moje těhotenství neni rizikový DELET DIS! Žádný těhotenství neni bez rizika. Celý těhotenství může působit fajnově a sluníčkově, ale při porodu může nastat takovej problém, že za to zaplatí životem buď matka, nebo dítě, nebo oba. Takže těhotenství bez rizika možná, ale nikdo nemůže předpovídat, co se stane při porodu. A ne, to že sis vyložila karty s bohyněma a ty ti řekly, že porodíš krásný křišťálový dítě bez problému neni argument, ty ezokrávo! Jenže když někdo vidí místo porodnice haunted house, tak je to těžký, no. Protože bezpečnější je to "doma, kde nejsou zlí doktoři zkorumpovaní zlým farmaceutickym průmyslem, co chtěj načipovat její křišťálové dítě hned po porodu". Ale to, že se s "křišťálovym novorozencem" může cokoliv stát, to už je jedno. Hlavně, že já mám pohodlí a moje nemocná ezodušička je spokojená, protože symbolizuju matku Zemi a čichám přitom vonný tyčinky. No ale pokud se moje křišťálový dítě nenarodí tak uplně bez problému...kdo za to může? Zlý doktoři! Zažalujeme je! Nebo případně OMG ONI SI MĚ DOVOLILI PŘEVÉZT PO KOMPLIKOVANYM PORODU DO PORODNICE, zažalujeme je, protože přerušili moje vcítění se do matky Země! Co na tom, že tim mi třeba zachránili život, stejně jako mýmu dítěti. Nezodpovědný matky nechápu. Matky, který vymění svoje pohodlí a dobrej pocit zadostiučinění "zlýmu očipovanýmu světu, kterej se odklonil od Matky přírody" a uvěří kecům o "zlých porodnicích" místo toho, aby mysleli předevšim na bezpečí sebe a svýho dítěte. Protože věří ve zlej farmaceutickej průmysl a čipování nově narozených dětí. Protože se odjakživa rodilo v soukromí bez lékařů. Hm, možná před sto lety, kdy lidi měli sedm dětí, z toho tři nepřežily porod, nebo umřely těsně po něm. Možná přírodní národy nedotčený civilizací, který žijou bez odborný lékařský péče i tak a jejich tělo funguje na naprosto jiný úrovni, protože je zvyklý na naprosto jinej způsob života. Nemaj problém s tim, že je zadejchá i při vyběhávání eskalátorů v metru. Sorry, ezopíče, fakt si nehrajte na indiány v pralese. Fajn. Kdo na roleplay "moje tělo ví, co má dělat" doplatí? Přinejhoršim děti, jejichž jedinej hřích je ten, že se narodili ezopíčám.
Zajímavost- matka mi řikala, že tyhle píčoviny si vymejšlely ezopíče už v době, kdy sem se narodila já, tzn. konec devadesátek. Protože matka měla komplikovanej porod, nějak sem měla málo kyslíku a prej sem se dusila, nebo co a matka zase ztratila hodně krve, takže jí doktor po porodu řikal, že kdyby se rozhodla rodit doma, tak to nepřežije. Řekl jí to pravděpodobně protože to asi byl fakt nějakej rozkvět v tý době a tak měl potřebu to zdůraznit, páč jo...dokroři jsou taky lidi a řekl to prej tak podrážděně/varovně, jakože měl sám těhlech výmyslů tak po krk. Ano, správě...moje matka měla těhotenství naprosto v pohodě.
Alternativa- ok. Alternativa, u který je možnost ohrožení života- špatný.

Neškodný ezomagoři operující s energiema, pyramidama a "starym vědění Toltéků" a literárnim odpadem typu "Tajemství" sou pro smích a je to dobře (zdravim éch tu, jak se jmenuje, sakra...Alušku a další potraty, jejichž grafické peklo blog mě už párkrát dost slušně pobavil). Hnusný a nelidský je lidem něco nakukat a pak z nich tahat prachy. Já vim, je to celý dobrej obchod a motivační knížečky (výše zmíněný Tajemství) a pyramidky ze šutrů a karty a podobný píčoviny se vyrábí, páč to lidi kupujou, mluvim ale spíš právě o těch samozvaných gurech a gurkách a dalších vopičácích, který lidem něco nakukaj a pak sou s nima v přímym kontaktu. Největší průser ale nastává v momentě, kdy si člověk začne zahrávat s vlastnim životem a zdraví, na základě toho, že mu jeblo a že věří zcestným a nepodloženým píčovinám.

Já nejsem dutej skeptik, ale taky nejsem dutá hlava. Takže asi tak. Ale za ohánění se starou indickou mytologií (vlastně jakoukoliv mytologií) pro omluvení svýho ezosračkokonání ty lidi fakt fackovala. Je totiž jednoduší věřit na andílky, šutříky, vlastní "božskou dokonalost", než si přiznat svoje nevzdělání a skutečnost života, kterej stojí za starou bačkoru. Páč to za mě vyřeší motivační citátek a to, že si budu kreslit mandalku. Nejlepší věc, co ale už sem od pár takových exemplářů slyšela? "Já ale nejsem věřící, sem ateista, jenom ti teda myslim, že nás musí něco řídit, že existuje nějaká všeobjímající energie blablabla." Lol, nejvíc pobavilo...

Indru v pojetí Zarathuštry na vás!


Ámen
Rokenrol vám všem
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Lvice uličnice Lvice uličnice | 18. března 2017 v 0:20 | Reagovat

Inu, lidi jsou různí...ti, co nemají skrupule a ve jménu zisku či vlastního prospěchu se neštítí ničeho, obvykle v mnoha bodech naplňují definici psychopatie. Jenom jednu poznámku - ona i ve starém Řecku měla většina "škol" část učení určenou pro veřejnost a část jen pro "zasvěcené", třeba o pythagorejcích se to ví...a k mísení vlivů docházelo zcela přirozeně v rámci obchodních plaveb...spousta teorií, filozofií, mystérií a religiozit vznikala právě včleňováním nově nabytých poznatků a zkušeností do už existujících systémů...rozdíl mezi dávnými učenci a novodobými heroldy a guruy spatřuju v tom, že ti starověcí nebyli ve svém konání primárně motivováni vidinou vlastní ekonomické prosperity, jak je to běžné u těch současných.

2 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 18. března 2017 v 11:39 | Reagovat

[1]: Hmmm Dionýsova mystéria. Hmmm anthestérie... Vždyť řikam...křesťanství bylo původně taky sekta. To je právě rozdíl mezi uvažovánim postmoderního člověka zbaveného veškerého pietas pro cokoliv sacre. Přesto je třeba poznamenat, že ani starověký člověk rozhodně nebyl bez ega a sláva nikomu nikdy nesmrděla. Jenže to už zabíham moc do detailů a konkrétních situací. Obecně právě kvůli té "neúctě" tyhle novodobý píčoviny míchající všechno dohromady kritizuju a směju se jim.

3 Lvice uličnice Lvice uličnice | 18. března 2017 v 22:03 | Reagovat

A nejpokleslejší forma sekty se nazývá politická strana.

4 stuprum stuprum | Web | 19. března 2017 v 23:56 | Reagovat

Miluju skrze-mysláře, protože mi vytvořili situace. Ale jseš horší než jeptiška, jestliže vkládáš důvěru v jejich výklad. :-)

5 Apolenka Apolenka | 22. března 2017 v 20:57 | Reagovat

Tvuj  blog mam v oblibenych hned vedle blogu Alusky. Uz asi dva roky

6 Asterius Asterius | E-mail | Web | 22. března 2017 v 21:21 | Reagovat

Ty ezoblitky mě taky vytáčí. (Ale zrovna tak satanistický rouhání, jako na pozadí tvýho blogu.) Všechno to ale neni vůbec nic nového. New age je směska veškerého pohanství z minulých dob. Náboženský fetišismus, polytheismus, snářství, to tu je tisíce let.
Většinou na tom ujíždějí ženy. A stanou se z nich jen ďáblovy děvky. Je to kruté, ale je to tak. Je tu na blog.cz dost příkladů, většinou mají moderovanou diskusi, nebo radši komentáře zakázané. Nejspíš tuší, že neobstojí kritice.

Ale na rozdíl od tebe zavrhuji veškerou esoteriku a pohanství. Divím se, kde je tvoje schopnost kritičnosti. Náboženství indiánů, buddhismus, k tomu egyptské náboženství - mezi nimi je dostatek odporujících si tvrzení, že prakticky nejde uznávat víc než jedno z nich.

7 Winter Winter | Web | 23. března 2017 v 11:29 | Reagovat

Už nějakou dobu koukám na kanál ČáryMáryFucka. Kromě toho, že je to skvělé zábava, tak se nestačím divit, jaké existence volají do takových pořadů a už vůbec nechápu, jak může někdo takovým ezodojnicím věřit. Nejhorší ale je, že třeba lidé raději zavolali do televize kartářce než aby si zašly k doktorovi pro daleko lepší diagnózu. U věštkyní se nic nedozvěděli ale platili ohromné sumy za telefon. A vůbec jim nedošlo, že nějaké čištění čaker (či co to je) nikdy fungovat nemůže. A když už jsi psala o té převtělené Kačence - nechtělo se mi ani věřit, že na světě vůbec mohou existovat lidi, kteří jim to žerou. Brainwashing je zlo. Asi napíšu nějaký článek o televizních věštcích. :-D

8 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 23. března 2017 v 17:59 | Reagovat

[4]: Důvěru jen v sebe.

[5]: Porovnáváš sračku zasluhující hanbu s kvalitním výkladem nihilismu + názorné příklady? To je zajímavá forma sebedestrukce.

[6]: Tell me more about satanistický rouhání! New age je předevšim sračka, až potom směska. Nacpi do pitomých lidí ďáblovy děvky. Vztahuj to na pohlaví, kolegové ve spoustě fanatických směrech mají také v oblibě upřednostňovat jedno pohlaví před druhým (stay strach z kastrace, echm echm Freude, Freude). Tell me more. Možný vystrč nos ze zdegenerovaný sítě na internetu a bude líp. "Zavrhuji esoteriku a pohantví"- výborně, povíš proč, nebo je to jen "póza", přičemž sám ani pořádně neznáš význam těchto slov. Jinak bys tak nemarginalizoval a vysvětlil bys, co konkrétně z esoteriky zavrhuješ a které tzv. pohanství máš na mysli, protože se jedná o velmi nejasný mrtvý a především tekutý pojem. Moje schopnost kritičnosti je v pořádku, to vím jistě. Tell me more, mám pocit, že mám čest s jakýmsi religionistou-amatérem, když se odvážíš takových tvrzení. Doufám, že mne do hloubky poučíš o náboženství indiánů (to je sakra co za pojem)? Hail seitan, pardon, satan! Vegan nejsem.

[7]: Já se tím taky bavím, ale když si uvědomím ten hnusnej business, co za tím stojí, tak je mi vždycky špatně.

9 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 23. března 2017 v 20:10 | Reagovat

Jedinou energií, kterou se dá argumentovat, je spirit lahváčový.

10 Asterius Asterius | E-mail | Web | 29. března 2017 v 17:43 | Reagovat

[8]: Zřejmě si tu odpověď psala v nějakém záchvatu, některé věty jdou opravdu těžko pochopit. Takže odpovím jen na těch pár otázek.

Esoterika a pohanská náboženství pocházejí od ďábla, nalézá se v nich velké množství iracionálních pověr a nechutných rituálů. Chápu, že jako agnostik, nebo prostě atheista nemáš šanci určit, co je pohanství a co není, ale z pohledu křesťanství to jsou všechny nekřesťanské kulty. Je to jednoduché.
A jsem rád, že tvoje kritické uvažování je jistojistě v pořádku. Akorát, víš, člověk sám sebe pravdivě posoudit moc nesvede.

11 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 30. března 2017 v 17:03 | Reagovat

[9]: ❤ zcela vážně ano!

[10]:: Nerozumíš psanýmu textu? To je mi líto, tvuj problém. Tvl, od ďábla. Ok a patříš mezi současné vatikánské exorcisty? Pujdeš společně s nima vyhánět zlé spirity lahváčové? Nebo vlastně nechoď, jestli mi napíšeš ještě pár podobných slátanin, tak budu ráda, mám ráda zvířátka na hraní a můj potkan taky chce mít někdy klid.
Podej mi definici esoteriky a "pohanských náboženství". Prosím. A definuj rozdíl mezi iracionální pověrou a racionální pověrou. Už mě jenom zajímá to, jak se popereš se samotným pojmem pověry. Potom mi řekni, který rituál můžeme považovat v současnosti za nechutný a který ne.  Víš, když se v tom začneš babrat, zjistíš, že problematika eucharistie taky nebude uplně kosher a "chutná".
Možná jako agnostik ani jako atheista ne, zato jako religionista naprosto střízlivě a s odstupem, bez ohledu na osobní přesvědčení. Já zase chápu, že jsi očividně zaslepený. Moc dobře vím, co je z pohledu křesťanství pohanské, možná bych tě o tom mohla ještě poučit, jestli ti není něco jasné.
I moje sebereflexe je v pořádku, tvoje očividně ne, když jsi zaslepený.

12 picus picus | E-mail | Web | 5. dubna 2017 v 16:24 | Reagovat

[10]: občas si ho honím a pak stříkám na bibli

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama